• Wypadek drogowy z udziałem dziecka
  Dzieci w Polsce są dużo bardziej narażone na stanie się ofiarą wypadku drogowego niż w innych krajach Unii Europejskiej.
 • Dwanaścioro dzieci poszkodowanych w wypadku
  Dwanaścioro dzieci w wieku od 7 do 9 lat zostało poszkodowanych w wypadku busa, do którego doszło w czwartek przed południem w Żorach (Śląskie). Ranny jest też kierowca.
 • Policja zatrzymała pijanego kierowcę
  Dwoje dzieci trafiło do szpitala po potrąceniu przez samochód. Pijany kierowca wcześniej uderzył w inny samochód i próbował uciec. Zatrzymała go policja.
 • Zarzuty usłyszeli kierowca niesprawnego autokaru i właściciel firmy transportowej
  Zarzuty w sprawie wypadku z 21 czerwca, w którym niesprawny autobus potrącił czworo dzieci w Ornontowicach (Śląskie), usłyszeli w piątek kierowca autobusu oraz właściciel firmy transportowej.
 • We krwi zatrzymanego kierowcy stwierdzono 1 promil alkoholu
  Stołeczna drogówka zatrzymała w czwartek pijanego kierowcę autokaru, który miał zawieźć około 50 dzieci na wycieczkę do Mostówki koło Wyszkowa. Mężczyzna miał prawie 1 promil alkoholu we krwi; teraz grozi mu do 2 lat więzienia.
 • Walec przejechał dziewczynkę
  Czteroletnia dziewczynka nie żyje, gdy potrącił ją walec. Urządzenie do ugniatania trawy oderwało się bowiem od przejeżdżającego ciągnika i potoczyło się na pobocze, którym szło dziecko z babcią.
 • Szokujący raport: cztery klasy dzieci zginęły pod kołami
  W 2010 r., w wypadkach, do których doszło na polskich drogach zginęło 112 dzieci, w wieku do 14 lat, a ponad 4,5 tys. zostało rannych. Najczęstszą przyczyną tych tragedii były błędy popełnione przez dorosłych - wynika z raportu Biura Ruchu Drogowego KGP.
 • 23-latka z 1,5 promila alkoholu we krwi została zatrzymana przez policję. Dziećmi zajmie się babcia
  Mieszkanka jednej z miejscowości koło Krzyża Wielkopolskiego wiozła dzieci autem, mając - jak się okazało - 1,5 promila alkoholu w organizmie. Samochód został zatrzymany przez mężczyznę, który zauważył dziwne zachowanie kierującej.
 • Szkolny autobus wylądował na drzewie. Dziecko w szpitalu
  Dwie osoby trafiły do szpitala po wypadku szkolnego autobusu w miejscowości Wartosław w gminie Wronki (Wielkopolskie). Pojazd uderzył w drzewo.
 • Pijany kierowca zabił dziewczynkę
  10-letnia dziewczynka zginęła w wypadku spowodowanym przez pijanego kierowcę na przedmieściach Szczytna. Rozpędzony samochód uderzył w słup oświetleniowy, który przewrócił się na przechodzące obok dzieci - poinformowała policja.