Przebywanie w pomieszczeniach, w których pracują drukarki 3D, może mieć negatywny wpływ na układ oddechowy - wynika z badań opublikowanych w piśmie " Environmental Science and Technology".
Brytyjski sąd uznał w środę 26-letniego studenta za winnego w przełomowej sprawie dotyczącej oskarżenia o wyprodukowanie działającej broni palnej za pomocą drukarki 3D. To pierwszy taki przypadek w historii Wielkiej Brytanii.
Ponad 300 metrowy dom stanął w rosyjskiej miejscowości
Yaroslavl. Nie byłoby w nim nic szczególnego, gdyby nie fakt, że do jego budowy
użyto drukarki 3D.
Narzędzia drukowane w technologii 3D przy użyciu innowacyjnych, antybakteryjnych materiałów, mogą być wykorzystywane w diagnostyce chorób nowotworowych. Jednym z nich jest opracowany przez śląskich naukowców uchwyt do diagnozy nowotworów górnych dróg oddechowych.
Milimetrowe modele ludzkiego mózgu wydrukowane na drukarce 3D? Coraz bliżej ich wytworzenia są naukowcy ze szwedzkiego Instytutu Karolinska. Takie struktury ułatwiłyby badania np. chorób neurodegeneracyjnych, testy leków, a w przyszłości drukowanie "części zamiennych" mózgu.
Wydrukowane metodą 3D żywe tkanki mogą okazać się przełomem w medycynie regeneracyjnej. O swoim nowatorskim sukcesie amerykańscy naukowcy piszą na portalu tygodnika „Nature”.
O rewolucji w medycynie jaką przyniesie zastosowanie drukarek 3D mówiono w czasie kończących się w Dubaju targów techniki medycznej Arab Health. Na wystawie zgromadzono najnowsze przykłady zastosowania tej technologii.
To jest drukarka 3D? Takie pudełko? Technologia XXI wieku? - żartujesz chyba. To najczęstsze reakcje na widok urządzenia dostarczonego nam do redakcji przez polską firmę Dexer. Głupie żarty się kończyły, kiedy drukarka zaczynała pracować. Zalegała cisza, którą ktoś od czasu do czasu przerywał stwierdzeniem: niesamowite...
Koncern Stratasys wraz z lotniczą firmą Aurora Flight Sciences przedstawił oficjalne wideo z pierwszego lotu turboodrzutowego drona wyprodukowanego na drukarce 3D. Do jego zbudowania potrzebowali zaledwie 8 miesięcy, a 80% wagi bezzałogowca stanowią wydrukowane części.
Włochy zadeklarowały gotowość odtworzenia dzieł architektury,
zniszczonych przez Państwo Islamskie. Do tego celu wykorzystane zostaną
drukarki przestrzenne, czyli trójwymiarowe.