• Drukarka 3D
  Przebywanie w pomieszczeniach, w których pracują drukarki 3D, może mieć negatywny wpływ na układ oddechowy - wynika z badań opublikowanych w piśmie " Environmental Science and Technology".
 • Broń na drukarce 3D
  Brytyjski sąd uznał w środę 26-letniego studenta za winnego w przełomowej sprawie dotyczącej oskarżenia o wyprodukowanie działającej broni palnej za pomocą drukarki 3D. To pierwszy taki przypadek w historii Wielkiej Brytanii.
 • Dom z drukarki 3D
  Ponad 300 metrowy dom stanął w rosyjskiej miejscowości Yaroslavl. Nie byłoby w nim nic szczególnego, gdyby nie fakt, że do jego budowy użyto drukarki 3D.
 • Komórka rakowa pod lupą
  Narzędzia drukowane w technologii 3D przy użyciu innowacyjnych, antybakteryjnych materiałów, mogą być wykorzystywane w diagnostyce chorób nowotworowych. Jednym z nich jest opracowany przez śląskich naukowców uchwyt do diagnozy nowotworów górnych dróg oddechowych.
 • Mózg
  Milimetrowe modele ludzkiego mózgu wydrukowane na drukarce 3D? Coraz bliżej ich wytworzenia są naukowcy ze szwedzkiego Instytutu Karolinska. Takie struktury ułatwiłyby badania np. chorób neurodegeneracyjnych, testy leków, a w przyszłości drukowanie "części zamiennych" mózgu.
 • Dukarka 3d drukuje serce
  Wydrukowane metodą 3D żywe tkanki mogą okazać się przełomem w medycynie regeneracyjnej. O swoim nowatorskim sukcesie amerykańscy naukowcy piszą na portalu tygodnika „Nature”.
 • Drukarka 3D
  O rewolucji w medycynie jaką przyniesie zastosowanie drukarek 3D mówiono w czasie kończących się w Dubaju targów techniki medycznej Arab Health. Na wystawie zgromadzono najnowsze przykłady zastosowania tej technologii.
 • Sowa wydrukowana techniką 3D, drukarka firmy Dexer
  To jest drukarka 3D? Takie pudełko? Technologia XXI wieku? - żartujesz chyba. To najczęstsze reakcje na widok urządzenia dostarczonego nam do redakcji przez polską firmę Dexer. Głupie żarty się kończyły, kiedy drukarka zaczynała pracować. Zalegała cisza, którą ktoś od czasu do czasu przerywał stwierdzeniem: niesamowite...
 • Dron
  Koncern Stratasys wraz z lotniczą firmą Aurora Flight Sciences przedstawił oficjalne wideo z pierwszego lotu turboodrzutowego drona wyprodukowanego na drukarce 3D. Do jego zbudowania potrzebowali zaledwie 8 miesięcy, a 80% wagi bezzałogowca stanowią wydrukowane części.
 • Nimrud - rzeźby
  Włochy zadeklarowały gotowość odtworzenia dzieł architektury, zniszczonych przez Państwo Islamskie. Do tego celu wykorzystane zostaną drukarki przestrzenne, czyli trójwymiarowe.