• Pień po wyciętym drzewie w Parku Świętokrzyskim w Warszawie. W tle wiceprezydent m.st. Warszawy Michał Olszewski i stołeczny konserwator zabytków Michał Krasucki podczas konferncji prasowej
  Kto chce wyciąć drzewo, będzie musiał powiadomić o tym gminę – to pomysł PiS na nowelizację przepisów.
 • Krzysztof Jedlak
  Gdyby miejsce w hierarchii gatunków mierzyć pożytkami, które inni osiągają dzięki danym organizmom, a nie np. ich zdolnością do niszczenia i podboju, drzewa byłyby bardzo wysoko, może najwyżej. Może to one byłyby koroną stworzenia, a nie człowiek, który dzięki nim miał i ma najbardziej niezwykły, jaki można sobie wyobrazić, budulec, opał, żywność i źródło tysięcy substancji o wszelkich możliwych zastosowaniach, medycznych nie wyłączając. O walorach przyrodniczych i estetycznych drzew nie ma nawet co wspominać - pisze Krzysztof Jedlak, redaktor naczelny "Dziennika Gazety Prawnej".
 • Warszawa
  Sprawa wycinki drzew przed Urzędem Dzielnicy Warszawa Śródmieście, to przykład "państwa z kartonu", które dopuściło do zwrotu działki w ramach tzw. reprywatyzacji, a potem zmieniło prawo tak, że właściciel mógł tu zlikwidować całą zieleń - uważają działacze stowarzyszenia "Miasto Jest Nasze".
 • Puszcza Białowieska
  Nie będzie na razie decyzji w sprawie dodatkowej wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej - zapewnia minister środowiska Jan Szyszko. Gość radiowej Jedynki zwrócił uwagę, że Puszcza jest chroniona prawem polskim i międzynarodowym.