• Strażacy usuwają powalone drzewo w Zakopanem
  W Tatrach wieje w niedzielę wieczorem silny wiatr, osiągający w porywach prędkość do 150 kmh; powala drzewa i uszkadza budynki w Zakopanem.
 • Skutki nawałnicy, która przeszła nad Łodzią
  W wyniku burz w całym kraju około 176 tys. odbiorców energii elektrycznej pozbawionych jest dostaw energii, z czego 136 tys. w woj. łódzkim, 16,8 tys. w wielkopolskim, 12 tys. w śląskim, 6 tys. w dolnośląskim, 5 tys.w opolskim - powiedział w czwartek rzecznik prasowy PSP Paweł Frątczak.
 • Supertajfun Meranti
  Niezwykle silny tajfun Meranti o prędkości wiatru dochodzącej do 216 km/godz zaatakował w środę Tajwan. Prawie 200 tys. domów zostało pozbawionych prądu, zamknięto szkoły i urzędy. Większość firm przerwało pracę. Wichurze towarzyszą intensywne opady deszczu.
 • Wichura zrywa dachy i linie energetyczne
  Połamane drzewa, zalane piwnice i drogi oraz zerwane dachy to efekty nawałnic, jakie w poniedziałek przeszły nad Polską. W ciągu ostatniej doby strażacy interweniowali ponad 1100 razy. Wichury uszkodziły linie energetyczne - ok. 30 tys. osób jest pozbawionych prądu.
 • Straż pożarna
  Znów burzowe chmury nad Polską. W wyniku nawałnicy, która przeszła nad województwem lubuskim, zginęła jedna osoba. To pasażerka samochodu, na który w Sławie przewróciło się drzewo. W podobnym zdarzeniu w miejscowości Grabik w powiecie żarskim ranna została jedna osoba, kierowca autobusu.
 • Złamane drzewo
  Nad dwoma miejscowościami w Wielkopolsce: Olszewem i Henrykowem przeszła potężna wichura. Najprawdopodobniej nikt nie został ranny, ale ucierpiało wiele budynków.