• Skutki nawałnicy, która przeszła nad Łodzią
  W wyniku burz w całym kraju około 176 tys. odbiorców energii elektrycznej pozbawionych jest dostaw energii, z czego 136 tys. w woj. łódzkim, 16,8 tys. w wielkopolskim, 12 tys. w śląskim, 6 tys. w dolnośląskim, 5 tys.w opolskim - powiedział w czwartek rzecznik prasowy PSP Paweł Frątczak.
 • Wichura zrywa dachy i linie energetyczne
  Połamane drzewa, zalane piwnice i drogi oraz zerwane dachy to efekty nawałnic, jakie w poniedziałek przeszły nad Polską. W ciągu ostatniej doby strażacy interweniowali ponad 1100 razy. Wichury uszkodziły linie energetyczne - ok. 30 tys. osób jest pozbawionych prądu.
 • Burza
  Połamane drzewa, zerwane dachy i linie energetyczne, a także lokalne podtopienia. Po przejściu nawałnic nad województwem mazowieckim strażacy zbierają dane.
 • Straż pożarna
  Znów burzowe chmury nad Polską. W wyniku nawałnicy, która przeszła nad województwem lubuskim, zginęła jedna osoba. To pasażerka samochodu, na który w Sławie przewróciło się drzewo. W podobnym zdarzeniu w miejscowości Grabik w powiecie żarskim ranna została jedna osoba, kierowca autobusu.
 • Złamane drzewo
  Nad dwoma miejscowościami w Wielkopolsce: Olszewem i Henrykowem przeszła potężna wichura. Najprawdopodobniej nikt nie został ranny, ale ucierpiało wiele budynków.