• Wichura nad Polską
  W ciągu ostatniej doby w Polsce były silne wiatry i wichury, osiągające w porywach do 110 km/h. Setki połamanych drzew i konarów tarasowało wiele ulic, dróg i szlaków kolejowych. Zastępy Straży Pożarnej interweniowały 887 razy; jeden ze strażaków został poszkodowany podczas interwencji. Najwięcej pracy SP miała na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim. Tam wichura uszkodziła najwięcej dachów i linii energetycznych; bez prądu zostało ponad 4000 odbiorców. Padające pod naporem wiatru drzewa uszkodziły także auta. IMGW przypomina, że ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym wiatrem oznaczają możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.
 • Skutki nawałnicy, która przeszła nad Łodzią
  W wyniku burz w całym kraju około 176 tys. odbiorców energii elektrycznej pozbawionych jest dostaw energii, z czego 136 tys. w woj. łódzkim, 16,8 tys. w wielkopolskim, 12 tys. w śląskim, 6 tys. w dolnośląskim, 5 tys.w opolskim - powiedział w czwartek rzecznik prasowy PSP Paweł Frątczak.
 • Wichura zrywa dachy i linie energetyczne
  Połamane drzewa, zalane piwnice i drogi oraz zerwane dachy to efekty nawałnic, jakie w poniedziałek przeszły nad Polską. W ciągu ostatniej doby strażacy interweniowali ponad 1100 razy. Wichury uszkodziły linie energetyczne - ok. 30 tys. osób jest pozbawionych prądu.
 • Burza
  Połamane drzewa, zerwane dachy i linie energetyczne, a także lokalne podtopienia. Po przejściu nawałnic nad województwem mazowieckim strażacy zbierają dane.
 • Straż pożarna
  Znów burzowe chmury nad Polską. W wyniku nawałnicy, która przeszła nad województwem lubuskim, zginęła jedna osoba. To pasażerka samochodu, na który w Sławie przewróciło się drzewo. W podobnym zdarzeniu w miejscowości Grabik w powiecie żarskim ranna została jedna osoba, kierowca autobusu.
 • Złamane drzewo
  Nad dwoma miejscowościami w Wielkopolsce: Olszewem i Henrykowem przeszła potężna wichura. Najprawdopodobniej nikt nie został ranny, ale ucierpiało wiele budynków.