• Drzewa
  Na bieżącym posiedzeniu Sejmu komisja środowiska nie zdecyduje o losie projektu noweli PiS dotyczącego wycinki drzew, gdyż ogłosiła przerwę do następnego posiedzenia Sejmu. Projekt miał zaostrzyć obowiązujące od 1 stycznia liberalne prawo obowiązujące w sprawie wycinki na prywatnych gruntach.
 • Wycięte drzewa
  Moje drzewo – moja sprawa? Co możemy zrobić z tym, co nasze? Czy wolność mojej pięści kończy się tam, gdzie zaczyna się twój nos? Nie szukaj odpowiedzi ani u korwinistów, ani u zandbergowców
 • Jan Szyszko
  Minister środowiska Jan Szyszko sadził drzewa, zanim to było jeszcze modne; będzie sadził także, kiedy to już przestanie być modne - powiedział w środę PAP rzecznik prasowy MŚ Paweł Mucha. Według niego szef resortu może być brany za wzór, jeśli chodzi o zarządzenie lasami.
 • Politycy Partii Razem ustawili przed Sejmem pomnik - złotą piłę do cięcia drzewa - dedykowany ministrowi środowiska Janowi Szyszce
  Sejm w środę nie zajmie się proponowaną przez PiS nowelizacją ustawy o ochronie przyrody dot. wycinki drzew. We wtorek projektem nie zajęła się komisja ochrony środowiska ponieważ, jak wyjaśnił poseł wnioskodawca, przepisy wymagają doprecyzowania.
 • Pień po wyciętym drzewie w Parku Świętokrzyskim w Warszawie. W tle wiceprezydent m.st. Warszawy Michał Olszewski i stołeczny konserwator zabytków Michał Krasucki podczas konferncji prasowej
  Kto chce wyciąć drzewo, będzie musiał powiadomić o tym gminę – to pomysł PiS na nowelizację przepisów.
 • Wycinka drzew
  Minister środowiska Jan Szyszko przekonywał w Brukseli, że polskie drzewa świetnie wchłaniają dwutlenek węgla, o którym we wtorek dyskutowała Rada UE. Zapomniał jednak dodać, że jednocześnie w Polsce powstał nowy trend - Piły i Siekiery - dzięki któremu drzew mamy coraz mniej.
 • Hanna Gronkiewicz-Waltz
  Rozporządzenie dotyczące gniazdowania ptaków może powstrzymać wycinkę drzew - od 1 marca wycięcie drzewa, na którym gniazduje ptak, jest niemożliwe - powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
 • Jarosław Kaczyński
  Zostanie wniesiona poprawka do ustawy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach - zapowiedział we wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak podkreślił, poprawka uniemożliwi wycinanie drzew w większych zespołach po to, by tworzyć podstawy dla inwestycji. Obiecał też nową ustawę, która poprawi los zwierząt.
 • Wycięte drzewa
  Nowoczesna wysłała pismo do szefa CBA z pytaniem, czy Biuro przyjrzało się procesowi legislacyjnemu ustawy zawierającej przepisy dot. wycinki drzew, a także wypowiedzi szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego na temat kredytów walutowych - poinformował poseł Nowoczesnej Adam Szłapka.
 • Krzysztof Jedlak
  Gdyby miejsce w hierarchii gatunków mierzyć pożytkami, które inni osiągają dzięki danym organizmom, a nie np. ich zdolnością do niszczenia i podboju, drzewa byłyby bardzo wysoko, może najwyżej. Może to one byłyby koroną stworzenia, a nie człowiek, który dzięki nim miał i ma najbardziej niezwykły, jaki można sobie wyobrazić, budulec, opał, żywność i źródło tysięcy substancji o wszelkich możliwych zastosowaniach, medycznych nie wyłączając. O walorach przyrodniczych i estetycznych drzew nie ma nawet co wspominać - pisze Krzysztof Jedlak, redaktor naczelny "Dziennika Gazety Prawnej".