• Kancelaria Prezydenta idzie do prokuratury ws. ułaskawienia Adama S.
  Zawiadomienie ma trafić do prokuratury jeszcze w te wakacje. Zostanie napisane na podstawie wyników audytu w Kancelarii Prezydenta. Wykazał on, że dokumenty dotyczące ułaskawienia przez Lecha Kaczyńskiego Adama S., wspólnika jego zięcia Marcina Dubienieckiego, zaginęły - podaje "Polityka".
 • Marcin Dubieniecki
  Za prezydentury Lecha Kaczyńskiego kancelaria adwokacka Marka Dubienieckiego, ojca Marcina, złożyła łącznie 18 wniosków o ułaskawienie - pisze tygodnik "Wprost". W żadnej z tych spraw prezydent nie skorzystał z prawa łaski.
 • Pałac Prezydencki w Warszawie
  "To nie jest sprawa, którą kancelaria chciałaby się zajmować" – komentował w "Kropce nad i" Tomasz Nałęcz ułaskawienie Adama S. przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego i udział w tym procesie Marcina Dubienieckiego.
 • Polityk PiS o Dubienieckim: Szwagier to nie rodzina
  Tym, co zrobił, już się spalił - tak Andrzej Dera z PiS komentuje w TOK FM medialną działalność Marcina Dubienieckiego. Poseł podkreśla, że mąż Marty Kaczyńskiej nie jest w PiS i nigdy nie był nawet w orbicie jej zainteresowań, nawet jeśli zdradzał ambicje polityczne.
 • Ułaskawienie Adama S. Przetrząsną dokumenty
  Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski zlecił audyt "procedur i trybu przygotowywania projektu decyzji" przez urzędników prezydenta Lecha Kaczyńskiego w sprawie ułaskawienia przedsiębiorcy Adama S. - poinformowała PAP dyrektor biura prasowego Kancelarii Joanna Trzaska-Wieczorek.
 • To oni "chodzili" wokół ułaskawienia Adama S.
  Już wiadomo, kto zajmował się sprawą ułaskawienia Adama S. z ramienia Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W sprawie pojawiają się nazwiska dwóch prezydenckich ministrów.
 • "To jest układ. o którym mówi pan Kaczyński"
  Politycy nie mają wątpliwości. Sprawę ułaskawienia Adama S., którego łączyły interesy z Marcinem Dubienieckim, trzeba dokładnie wyjaśnić. "Sprawa nieładnie pachnie" - powiedział w Radiu ZET Stanisław Żelichowski z PSL.
 • "Kto oplótł Lecha Kaczyńskiego łańcuchem nieczystości"
  Tomasz Nałęcz, doradca Prezydenta Bronisława Komorowskiego postuluje upublicznienie wszystkich dokumentów związanych z ułaskawieniem przez Prezydenta Kaczyńskiego Adama S., wspólnika Marcina Dubienieckiego. "Okoliczności ułaskawienia Adama S. brzmią podejrzanie i skandalicznie" - grzmi w Radiu ZET Nałęcz.
 • Lech Kaczyński ułaskawił wspólnika Dubienieckiego
  Skazany za wyłudzenie Adam S. zakłada w 2009 roku spółkę z Marcinem Dubienieckim. Kilkanaście dni później wspólnika męża Marty Kaczyńskiej ułaskawia prezydent Lech Kaczyński - ujawnia "Dziennik Bałtycki".