• Jerzy Buzek
  "Elektrowni węglowych, która wcześniej już podpisały kontrakty w ramach rynku mocy, EPS550 nie będzie obowiązywał. Co więcej, nie będzie on dotyczył tego typu umów zawieranych do 31 grudnia 2019 r. To ogromny uzysk dla Polski. Choć pozostaną pytania o koszty: związane ze zdrowiem obywateli, rosnącym importem węgla, głównie z Rosji, czy drożejącymi uprawnieniami do emisji CO2" - mówi w rozmowie z Karoliną Bacą - Pogorzelską Jerzy Buzek, europoseł i były premier.
 • Zabieg medycyny estetycznej
  Pierwsze terapie z wykorzystaniem gazu CO2 zastosowali z powodzeniem francuscy lekarze w latach trzydziestych u pacjentów z niewydolnością żylną. Kolejnym postępem medycyny były lata dziewięćdziesiąte, kiedy w celu leczenia zmian troficznych skóry wynikłych z miażdżycy i cukrzycy uzyskano pozytywne efekty. Oprócz zastosowania terapeutycznego zaobserwowano poprawę wyglądu skóry w miejscach iniekcji dwutlenku węgla. Wówczas terapie z dwutlenkiem węgla nabrały nowego wydźwięku. Następne zabiegi uwidoczniły jeszcze bardziej poprawę kondycji skóry, jej wyglądu i elastyczności. Tak więc karboksyterapia wkroczyła z ogromnym sukcesem na scenę medycyny estetycznej i trychologii.
 • Prezydent Andrzej Duda podczas posiedzenia Narodowej Rady Rozwoju
  Prezydent chce, by Unia Europejska zmieniła swoje stanowisko w sprawie klimatu na najbliższym szczycie w Paryżu. Andrzej Duda zwrócił się z takim postulatem otwierając posiedzenie Narodowej Rady Rozwoju w Pałacu Prezydenckim.
 • Flagi Unii Europejskiej przed siedzibą Komisji Europejskiej w Brukseli
  Komisja Europejska reformuje handel pozwoleniami na emisję dwutlenku węgla. Potwierdziły się informacje Polskiego Radia - dokument jest korzystniejszy dla Warszawy niż wcześniejsze projekty, które przeciekły do mediów. Najważniejsze ustalenia październikowego szczytu klimatycznego zostały dotrzymane. Wraz z publikacją założeń do reformy, prace nad nią właśnie się rozpoczynają.
 • Elektrownia
  Berlin za pomocą kar zamierza wyeliminować z rynku największych trucicieli.
 • Dymiące kominy
  Unijne kraje, które opowiadają się za mocną redukcją emisji CO2, nie są wcale bardziej czyste od nas. Ostatni unijny szczyt dotyczący polityki klimatycznej pokazał, że wokół niej narosło wiele mitów, zwłaszcza tych o Polsce.
 • Premier Ewa Kopacz
  Wracamy z tarczą, dostaliśmy 100 procent tego z czym jechaliśmy - mówiła premier Ewa Kopacz na konferencji prasowej w Brukseli podsumowującej unijny szczyt klimatyczny. Dodała, że dzięki sukcesowi negocjacyjnemu Polski możliwa będzie realizacja obietnic złożonych przez nią podczas expose. Główne założenie porozumienia to 40-procentowa redukcja emisji CO2 do 2030 roku.
 • Premier Ewa Kopacz
  Albo nasze postulaty zostaną spełnione, albo trzeba będzie podjąć radykalne działania. Ewa Kopacz zapowiada, że będzie ostro walczyła o polskie interesy na zbliżającym się unijnym szczycie klimatycznym.
 • Premier Ewa Kopacz
  To, co robi Unia Europejska, musi być wpisane w dobro polskiej gospodarki - powiedziała premier Ewa Kopacz na konferencji prasowej w Mediolanie. Nawiązała tym samym do polskiego stanowiska na temat redukcji CO2. Pakiet klimatyczny będzie głównym tematem unijnego szczytu w przyszłym tygodniu.
 • Farma wiatrowa
  Deficyt surowców energetycznych dwukrotnie odebrał Niemcom szansę na zdobycie pozycji supermocarstwa. Przeprowadzana przez kanclerz Merkel ekologiczna rewolucja może udowodnić, że do trzech razy sztuka.