• Rower na drodze
  22 września przypada Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji władze wielu polskich miast zapewniają darmową komunikację miejską. Organizowane są też atrakcje promujące podróżowanie ekologiczne, piesze czy na rowerze.
 • AKCJA ODDAWANIA KRWI W LUBLINIE
  Jak można było uczcić Dzień bez Samochodu? Na przykład tak jak lublinianie, którzy w czwartek stawili się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, by w ramach akcji "Łączy nas krew" podzielić się własną krwią, przeznaczając ją dla najbardziej potrzebujących. Tę szczytną inicjatywę zorganizował Polski Związek Pracodawców Transportu Publicznego, za oddaną krew zapewniając nagrody, między innymi bilety okresowe na przejazdy komunikacją miejską. Nikogo jednak nie trzeba było specjalnie zachęcać...
 • Warszawa
  Darmowe korzystanie z komunikacji miejskiej, zwiedzanie zajezdni oraz wystawy zabytkowych autobusów i tramwajów - to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych w stolicy z okazji przypadającego w piątek Europejskiego Dnia bez Samochodu oraz rozpoczynających się Dni Transportu Miejskiego.
 • Skoda superb
  Oddech dla środowiska i okazja do pokazania, że transport publiczny też przechodzi przeobrażenia. W takim sposób obchodzony jest Dzień Bez Samochodu.  
 • Warszawski autobus
  W 37 miejscowościach jest bezpłatna komunikacja, dołączy doń 8 kolejnych.
 • Korek uliczny
  Dziś Europejskiego Dnia bez Samochodu, dlatego mieszkańcy Warszawy mogą za darmo korzystać z autobusów, tramwajów, metra, SKM i pociągów Kolei Mazowieckich oraz WKD.
 • Kobieta za kierownicą
  W sobotę osoby korzystające z autobusów, tramwajów, metra, a także pociągów podmiejskich nie będą musiały mieć biletów na przejazd. Tego dnia Warszawa po raz siódmy będzie obchodzić Europejski Dzień bez Samochodu.
 • Masz samochód? Pojedziesz komunikacją za darmo
  W czwartek właściciele samochodów osobowych będą mogli za darmo korzystać z warszawskiego transportu publicznego - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego. 22 września obchodzony jest Europejski Dzień bez Samochodu.