• Konrad Piasecki
  10 grudnia wieczorem na gali finałowej Grand Press 2015 w Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny w Warszawie poznaliśmy laureatów nagród Grand Press za najlepsze materiały dziennikarskie oraz Dziennikarza Roku 2015. Ponadto zostały przyznane nagrody Grand Press Digital i Grand Press Economy. Ogłoszono też laureata pierwszej edycji Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego.
 • Studio telewizyjne
  Dziennikarka TVP Info Karolina Lewicka - zawieszona w obowiązkach prowadzącej program "Minęła dwudziesta". Prezes Telewizji Polskiej Janusz Daszczyński podjął taką decyzję po burzliwej rozmowie, jaką przeprowadziła wczoraj wieczorem z wicepremierem i ministrem kultury Piotrem Glińskim.
 • Agnieszka Szulim
  Agnieszka Szulim debiutuje w roli gospodyni nowego show stacji TVN, "Aplauz, Aplauz". Z tej okazji zapytaliśmy ją, jak pracuje jej się z dziećmi i czy wciąż marzy o dziennikarstwie politycznym.
 • Szymon Hołownia
  Szymon Hołownia jako dziennikarz przez 20 lat zajmował się słowem. Jak twierdzi jednak, w pewnym momencie przestał wierzyć, że mówieniem można cokolwiek w ludzkim życiu zmienić i postanowił zająć się czymś innym. W rozmowie z dziennik.pl opowiada, jak Afryka stała się jego drugim domem, czym go urzekła i dlaczego czasem się jej boi.
 • Ewa Ewart
  "Intuicja jest moją najlepszą przyjaciółką i ratuje mnie w wielu sytuacjach, ale w Czeczenii ocaliła życie nie tylko mi, ale i moim kolegom. Jestem absolutnie przekonana, że my byśmy z tamtej jatki nie wyszli cało" - wspomina Ewa Ewart. Dziennikarka opowiedziała nam o niezwykłym przeczuciu, które uratowało ją przed bombardowaniem, zdradziła co czuła, przeprowadzając wywiad z bezwzględnym kolumbijskim terrorystą i czego udało jej się dowiedzieć o Władimirze Putinie, gdy obejmował rządy na Kremlu.
 • Maciej Orłoś
  "Kiedy słyszę z prawej strony zarzuty o brak wolności słowa, pytam czy w PRL-u byłoby możliwe, aby Telewizja Polska opóźniła swoją audycję ze względu na wiec Solidarności? A my 10 kwietnia przesunęliśmy emisję "Teleexpressu Extra", żeby transmitować wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, lidera opozycyjnej partii. Maciej Orłoś w rozmowie z dziennik.pl na temat mediów, dziennikarstwa, wolności słowa i misji Telewizji Polskiej.
 • Rafał Woś laureatem tegorocznej Nagrody im. Dariusza Fikusa
  Ja należę do tej klasy dziennikarzy, dla których kryzys był ważnym doświadczeniem, ale kiedy patrzę na moje życie dziennikarskie przed i po kryzysie - to teraz bardziej mi się podoba - powiedział Rafał Woś, odbierając tegoroczną Nagrodę im. Dariusza Fikusa.
 • Rafał Woś
  Rafał Woś, dziennikarz "Dziennika Gazety Prawnej" został nominowany do Nagrody im. Dariusza Fikusa. Organizatorem jest Press Club Polska.
 • Piotr Najsztub
  W polskich mediach wciąż gorący jest temat publikacji magazynu "Wprost", na temat Kamila Durczoka. Zdaniem Piotra Najsztuba, na chwilę obecną tygodnik bardziej pogrążył siebie, niż dziennikarza "Faktów".
 • Tymon Tymański
  Na ekrany kin wchodzi "Polskie Gówno", drugi film w dorobku Tymona Tymańskiego. W rozmowie z dziennik.pl muzyk opowiedział, dlaczego postanowił nakręcić musical, jak pracowało się na planie, na którym alkohol lał się strumieniami, i dlaczego uważa talent show za upadek obyczajów.