• Tymon Tymański
  Na ekrany kin wchodzi "Polskie Gówno", drugi film w dorobku Tymona Tymańskiego. W rozmowie z dziennik.pl muzyk opowiedział, dlaczego postanowił nakręcić musical, jak pracowało się na planie, na którym alkohol lał się strumieniami, i dlaczego uważa talent show za upadek obyczajów.
 • Wspólna Nagroda Pulitzera dwa dwóch gazet
  Amerykańskie dzienniki "The Washington Post" i "The Guardian US otrzymały wspólnie Nagrodę Pulitzera w kategorii dziennikarstwo w służbie publicznej. Zostały wyróżnione tą najbardziej prestiżową amerykańską nagrodą dziennikarską za serię doniesień w sprawie programów szpiegowskich USA.
 • Mikrofon radiowy
  Ostry konflikt między dziennikarzami i obniżanie poziomu dziennikarstwa w wyniku dbania o reklamodawców - to dwa główne wątki, które zdominowały audycję Moniki Olejnik w Radiu ZET. Jaka jest zatem kondycja polskiego dziennikarstwa?
 • Filip Chajzer za sprawą kilku, wzbudzających wiele emocji reportaży, zyskuje coraz większą popularność w polskich mediach. W ostatnim wywiadzie wyznał jednak, że jego początki w zawodzie dziennikarza nie były łatwe.
 • Anonimowa grupa 15W08, która w styczniu dokonała serii zniszczeń sklepowych i bankowych witryn w centrum Warszawy, tym razem zaatakowała lokal Piotra Najsztuba. Aktywiści zaprotestowali w ten sposób przeciwko współczesnemu dziennikarstwu.
 • Aleksandra Kwaśniewska od kilku lat pracuje jako dziennikarka, przez plotkarskie media wciąż jednak postrzegana jest głównie jako celebrytka. W rozmowie z portalem dziennik.pl, opisała swoje zawodowe plany, odpowiedziała na krytykę Karoliny Korwin-Piotrowskiej i skomentowała zarzuty wobec nowego cyklu jej mamy w "Pytaniu na śniadanie".
 • Czy Internet wyprze tradycyjne media? Kto odpowiada za tabloidyzację mediów? Czy w Polsce istnieje obiektywne dziennikarstwo? Na te pytania, szef "Faktów TVN", Kamil Durczok odpowiedział w rozmowie z portalem dziennik.pl
 • MaxTV, czyli internetowy kanał Mariusza Maxa Kolonki, zdobywa coraz większą popularność w sieci. Dziennikarz w najnowszym odcinku postanowił pochwalić się swoimi sukcesami oraz zestawić je z komentarzem na temat upadku dziennikarstwa w Polsce. Zgadzacie się z jego opinią?
 • Andrzej Skworz i Tomasz Lis
  "Dziennikarze permanentnie krytykują sami siebie, zawsze są z siebie niezadowoleni. I to właśnie stanowi o sile tego zawodu" - pisze w najnowszym komentarzu Andrzej Skworz. Redaktor naczelny "Press" wierzy, że dziennikarstwo w Polsce ma przyszłość, a złote czasy dziennikarstwa to tak na prawdę mit. Jego zdaniem lepiej nie było ani w komunizmie, pod butem cenzury, ani we wczesnych latach 90., gdy popełniano wszystkie możliwe zawodowe błędy. Ale to nie oznacza, że dziś "dziennikarskich grzechów" jest mniej. Skworz wymienia przykłady i nie szczędzi słów krytyki znanym kolegom z branży.
 • Okładka zrobiona przez zespół "Wprost" dla Michała Kobosko
  "Tej okładki nie znajdziecie w kiosku. Zespołowi tygodnika "Wprost" dziękuję za przemiły gest and your sense of humour" - napisał na Twitterze Michał Kobosko. Były redaktor naczelny tygodnika pożegnał się w tym numerze z czytelnikami.