• Igor Tuleya
  Haniebne czy zupełnie normalne? Politycy - goście audycji "Śniadanie w Trójce" - są podzieleni w sprawie lustrowania rodziców sędziego Igora Tuleyi. Były dziennikarz "Rzeczpospolitej" Cezary Gmyz napisał, że matka orzekającego w sprawie doktora G. pracowała w SB i Milicji Obywatelskiej.
 • Janina Jankowska
  "To jest chore, że nie potrafimy rozmawiać, dyskutować merytorycznie, czy zebrane fakty mają znaczenie czy nie, tylko, jak to czyni Tomasz Lis wrzucamy dziennikarską wypowiedź do walki politycznej" - pisze Janina Jankowska na swoim blogu. To kolejny głos w dyskusji an temat tekstu Cezarego Gmyza o matce sędziego Igora Tuleyi.
 • Gazety (zdjęcie ilustracyjne)
  Kryzys wysokiej jakości mediów może oznaczać kryzys demokracji - piszą media, komentując załamanie rynku prasy i starego modelu jej finansowania. Europie, gdzie rosną wpływy populistycznych polityków, potrzeba wartościowego dziennikarstwa - apelują gazety.
 • Logo CBA
  Według byłego funkcjonariusza, w latach 2006-09 Centralne Biuro Antykorupcyjne podrabiało m.in. legitymacje dziennikarskie. Nie wiadomo, do czego służyły - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • Christiane Amanpour
  Od 16 kwietnia Christiane Amanpour poprowadzi nowy program na temat spraw zagranicznych na antenie CNN International. Rozpoczynając od premierowego półgodzinnego odcinka, codzienne pasmo "Amanpour" będzie można oglądać od poniedziałku do piątku o 21.00 i 23.00.
 • Tomasz Bielan i Teresa Torańska
  Walki o wywiad ciąg dalszy. Teresa Torańska skomentowała zarzuty Adama Bielana dotyczące wywiadu z politykiem opublikowanego na łamach "Newsweeku". Polityk już zapowiada proces przeciwko autorce oraz nowemu naczelnemu tygodnika Tomaszowi Lisowi. 
 • Dziennikarze z założenia nie powinni angażować się w kampanie reklamowe, a szkoda, gdyż niektórzy z nich mogliby na tym sporo zarobić. Jak podaje Fakt, reklamodawcy najwięcej byliby w stanie zapłacić za kampanię z udziałem Kamila Durczoka.
 • Co zrobić ze sobą po maturze z historii? Możliwości jest wiele
  Historia to jeden z najczęściej wybieranych przedmiotów maturalnych. Ale czy licealiści, którzy porywają się z motyką na dzieje świata wiedzą, co mogą potem z taką zdaną maturą zrobić? Oto przegląd kierunków studiów, które wymagają egzaminu dojrzałości z historii.
 • Justyna Pochanke
  Justyna Pochanke to jedna z najbardziej cenionych osobowości polskiego dziennikarstwa. Ta filigranowa blondynka dysponuje mocnym, niskim głosem i nie boi się zapędzić swoich rozmówców w kozi róg. Aż trudno uwierzyć, że obecna gwiazda TVN24 zaczynała jako prowadząca program "5-10-15".
 • Popularne kierunki studiów: filologie, dziennikarstwo, budownictwo
  W lipcu uczelnie publiczne decydują kogo przyjmą na bezpłatne studia. Najwięcej chętnych jest na medycynę, filologie obce, dziennikarstwo i budownictwo. Ewentualna rekrutacja uzupełniająca planowana jest przeważnie na wrzesień.