• Uczniowie
  Niektóre szkoły zmieniły się w domy mody, a szkolne korytarze w wybiegi dla modelek. W innych natomiast obowiązują surowe zasady dotyczące ubioru.
 • Wyprawka szkolna
  Instytut badawczy ABR SESTA dokonał analizy najtańszych artykułów szkolnych o określonej funkcjonalności. Została ona przeprowadzona w 11 sieciach handlowych. Z badania przeprowadzonego w dniach 14 - 17 sierpnia wynika, że najwięcej produktów w minimalnych cenach rynkowych można zakupić w sieci Auchan.
 • Dzieci
  Co roku w pierwszych miesiącach roku szkolnego rodzi się dyskusja na temat zajęć dodatkowych dla najmłodszych. Często pojawia się w niej zagadnienie nauki języków obcych. Rodzice zastanawiają się, kiedy najlepiej ją rozpocząć. Sprawdzamy, co w tej kwestii mają do powiedzenia naukowcy.
 • Niemowlę słuchające muzyki
  Nawet najmniejsze dzieci są w stanie rozpoznawać dźwięki i je powtarzać. Jeśli jednak chcemy, żeby nasze dziecko było muzykalne, musimy mu w tym pomóc. Dziecko od małego powinno obcować z muzyką, mieć z nią kontakt. A jeśli zdecydujemy się na naukę muzyki w starszym wieku, będzie to wymagać więcej pracy.
 • Uczennica odrabiająca lekcje
  Dorosły człowiek, myśląc o czasie wolnym, najprawdopodobniej ma przed oczami spacer z rodziną, wieczór w kinie, teatr, spotkanie z przyjaciółmi lub lekturę ciekawej książki. Czy komuś przyszłoby do głowy, traktować przyniesiony do domu zaległy raport dla szefa jako rozrywkę na wieczór? Tymczasem miliony dzieci na odrabianiu lekcji spędzają czas po szkole, w której przebywają nierzadko aż 8 godzin. Co więcej, w odrabianie lekcji często zaangażowani są rodzice, wskutek czego należy zadać pytanie, kto sporej części społeczeństwa de facto planuje czas wolny... Szkoła? Nauczyciel?
 • Lekcja języka obcego
  W dzisiejszych czasach nikt już nie zastanawia się, czy uczyć się języków obcych, ale kiedy i gdzie to robić. Znajomość jednego lub dwóch języków stała się koniecznością. Zatem decyzja o wyborze właściwej szkoły językowej jest niezwykle istotna. Przed jej podjęciem warto przeanalizować kilka czynników, by kurs okazał się zyskowną inwestycją wysiłku, czasu i pieniędzy.
 • Dziecko w szkole
  Jak pokazują wyniki najnowszego ogólnopolskiego badania Streetcom Polska, przeprowadzonego na zlecenie portalu www.baby-shower.pl, 74% rodziców jest przeciwna wprowadzeniu obowiązku szkolnego dla dzieci 6-letnich. Zmiany mają również swoich zwolenników. 20% rodziców uważa, że 6-letnie dzieci powinny rozpoczynać naukę w szkole, 6% badanych nie ma zdania.
 • Dziewczynka, która będzie prawnikiem
  Wielu polskich rodziców marzy o tym, aby ich pociecha została prawnikiem. Kolejną profesją, jaką wybraliby dziecku, jest lekarz. Co ciekawe, myśląc o przyszłości dziecka, dorośli coraz częściej biorą pod uwagę jego zainteresowania.
 • Przedszkolaki z opiekunką.
  Tylko dwa tysiąc z blisko 14 tys. podstawówek nie ma wyposażonych klas dla sześciolatków w kąciki zabaw. Gorzej jest z placami zabaw. Pochwalić się nimi może co siódma szkoła.
 • Uczniowie pod opieką nauczycielki.
  Jeszcze przez dwa lata rodzice będą decydować, czy ich sześcioletnie dziecko ma uczyć się w szkole czy w przedszkolu. W trakcie roku szkolnego mogą zmienić tę decyzję, a gmina musi to uwzględnić.