• Demonstracja w Egipcie
  Co najmniej trzy czołgi zostały rozmieszczone w czwartek przed pałacem prezydenckim w stolicy Egiptu, Kairze, gdzie wcześnie rano doszło do starć między przeciwnikami i zwolennikami prezydenta Mohammeda Mursiego - poinformował Reuters, powołując się na świadków.
 • Zamieszki na ulicach Kairu. Naprzeciwko siebie zwolennicy i przeciwnicy prezydenta
  Przed pałacem prezydenckim w Kairze zwolennicy i przeciwnicy islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego obrzucali się kamieniami i koktajlami Mołotowa. Rannych zostało ponad 20 osób. Zdaniem opozycji Mursi ponosi odpowiedzialność za wybuch przemocy.
 • Zamieszki w Egipcie
  Już co najmniej 12 osób zginęło, a ponad 200 osób zostało rannych podczas drugiego dnia starć egipskiej policji z demonstrantami w Kairze oraz kilku mniejszych miastach. Manifestujący walczyli, by tymczasowe władze wojskowe przekazały dowodzenie w kraju rządowi cywilnemu.
 • Zamieszki na placu Tahrir w Kairze
  Trzy osoby zmarły w niedzielę w następstwie wdychania gazu łzawiącego użytego przez egipską policję do rozproszenia demonstracji na placu Tahrir w centrum Kairu - poinformowali lekarze ze zorganizowanego na miejscu szpitala polowego.
 • Drugi dzień starć demonstrantów z policją w Kairze
  W Kairze w niedzielę już drugi dzień z rzędu trwały starcia policji z tysiącami demonstrantów żądających szybkiego ustalenia terminu, w jakim tymczasowe władze wojskowe Egiptu ustąpią miejsca rządowi cywilnemu.
 • Hosni Mubarak
  Były prezydent Egiptu Hosni Mubarak po raz pierwszy od dymisji pojawił się w środę publicznie na rozpoczęciu swego procesu przed kairskim sądem i odrzucił stawiane mu zarzuty współudziału w zabójstwie demonstrantów i korupcji. Proces odroczono do 15 sierpnia.
 • Osama bin Laden
  Al-Kaida opublikowała nagranie z głosem Osamy bin Ladena, w którym były szef tej organizacji z uznaniem wypowiadał się o rewolucjach w świecie arabskim i wyraził zadowolenie ze zwycięskich powstań w Tunezji i Egipcie - podał w czwartek nad ranem Reuters.
 • W Egipcie wciąż wrze. W zeszłym tygodniu w zamieszkach zginęło 15 osób
  Tysiące ludzi demonstrowało w piątek na placu Tahrir w Kairze na rzecz jedności narodowej między muzułmanami i chrześcijanami po tym, jak w zeszłym tygodniu wskutek zamieszek na tle religijnym zginęło 15 osób. Manifestowano również poparcie dla Palestyńczyków.
 • Pakistańskie gazety donoszą o śmierci Osamy bin Ladena
  W oświadczeniu umieszczonym w piątek na islamskich stronach i forach internetowych Al-Kaida potwierdziła śmierć swojego przywódcy, Osamy bin Ladena - podała organizacja SITE, zajmująca się monitorowaniem internetowej aktywności grup terrorystycznych.
 • Obóz dla uchodźców libijskich w Tunezji. Z Libii uciekają tysiące ludzi
  Organizacja Konferencji Islamskiej (OKI), skupiająca kraje o przewadze mahometan, zażądała w sobotę od władz Libii "natychmiastowego zaprzestania działań wojskowych" przeciwko cywilom.