• Flaga Egiptu
  Przed sądem w Egipcie rozpoczął się ponowny proces byłego prezydenta Hosni Mubaraka i jego synów, oskarżanych o korupcję. Prokuratura zarzuca im, że sprzeniewierzyli pieniądze publiczne, przeznaczone na renowację pałaców prezydenckich, wykorzystując je do powiększenia rodzinnego majątku.
 • Hosni Mubarak transportowany do szpitala po rozprawie sądowej
  Egipskie społeczeństwo nie przyjmie łatwo wyroku w sprawie Hosniego Mubaraka - tak uważa Grzegorz Dziemidowicz, dyplomata i były ambasador w Kairze. Sąd w Kairze oczyścił Mubaraka z zarzutu współudziału w masowym morderstwie.
 • Hosni Mubarak, były dyktator Egiptu
  Hosni Mubarak czuje się lepiej, a jego życiu nie grozi niebezpieczeństwo. Dlatego też prokurator generalny Egiptu zdecydował, że były dyktator nie musi już być w szpitalu wojskowym. Jeszcze dziś wróci do celi.
 • Hosn Mubarak
  Stan zdrowia byłego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka od kilku dni się pogarsza. W środę byłego szefa państwa pięciokrotnie podłączano do respiratora. Jest możliwe, że Mubarak zostanie przeniesiony do szpitala - podała państwowa agencja prasowa Mena.
 • Hosni Mubarak skazany na dożywocie
  Arabista z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Janusz Danecki o skazaniu byłego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka na dożywocie za współudział w zabójstwie kilkuset demonstrantów w ub.roku:
 • Hosni Mubarak
  Były egipski prezydent Hosni Mubarak w sobotę trafił na oddział intensywnej terapii w więziennym szpitalu w Kairze - podała telewizja Al-Arabija. Mubarak został przeniesiony do więzienia po skazaniu go na dożywocie za śmierć setek demonstrantów w ubiegłym roku.
 • Demonstranci przed sądem w Egpicie
  Były prezydent Egiptu Hosni Mubarak został w sobotę skazany na karę dożywotniego więzienia za współudział w krwawym tłumieniu antyreżimowych protestów w lutym zeszłego roku, w których zginęło ok. 850 osób. Oskarżenie domagało się kary śmierci.
 • Synowie Mubaraka mają 340 mln USD w bankach szwajcarskich
  Dwaj synowie obalonego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka zgromadzili - jak się szacuje - 340 milionów dolarów na kontach w bankach szwajcarskich - powiedział w poniedziałek przedstawiciel egipskiego resortu sprawiedliwości.
 • Hosni Mubarak
  Były prezydent Egiptu Hosni Mubarak po raz pierwszy od dymisji pojawił się w środę publicznie na rozpoczęciu swego procesu przed kairskim sądem i odrzucił stawiane mu zarzuty współudziału w zabójstwie demonstrantów i korupcji. Proces odroczono do 15 sierpnia.
 • Ruszył proces Mubaraka
  W Kairze rozpoczął się proces byłego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka, odsuniętego od władzy na początku roku w wyniku masowych antyrządowych protestów. Były przywódca ma być sądzony w związku ze śmiercią setek demonstrantów.