• Siatkówka
  Reprezentacja Egiptu będzie w czwartek kolejnym, już siódmym, rywalem biało-czerwonych w rozgrywanym w Japonii Pucharze Świata siatkarzy. Początek spotkania w Hiroszimie w czwartek o godz. 5.30 czasu polskiego.
 • Uzbrojony mężczyzna w kominiarce
  W tym roku polskim rynkiem turystycznym rządziły obawy przed terroryzmem. Po drugim zamachu w Tunezji w ciągu kilku dni liczba wyjazdów do tego kraju spadła o ponad 90 procent.
 • Do weekendu we wstrząsanym zamieszkami Egipcie pozostanie około 1,5 tys. polskich turystów
  W Egipcie przebywa nadal 4-4,2 tys. polskich turystów. W czwartek i piątek do kraju wróci ok. 2,5 tys. osób - informuje prezes Polskiej Izby Turystyki Jan Korsak. Izba proponuje przywrócenie wyjazdów do Tunezji.
 • Zamiast do Egiptu biura turystyczne chcą wysyłać do Tunezji
  Polska Izba Turystyki wystąpi do tunezyjskiego ministerstwa turystyki, polskiego MSZ i naszej ambasady o ocenę obecnej sytuacji w Tunezji i w konsekwencji przywrócenie wyjazdów do tego kraju - poinformował PAP prezes Polskiej Izby Turystyki Jan Korsak.
 • Zatrzymania w Kairze. Najpierw operatorzy, potem wysłannik TVP
  Dwóch operatorów Telewizji Polskiej zatrzymanych w Kairze zostało już zwolnionych; zatrzymano zaś inną ekipę TVP - korespondenta Piotra Góreckiego z dwoma współpracownikami - poinformował PAP w czwartek p.o. szef serwisu TVP Info Piotr Krysiak.
 • Naukowcy boją się o egipskie zabytki
  Władze Egiptu starają się zabezpieczyć ważniejsze zabytki, ale nie są w stanie chronić wszystkich skarbów narodowych, szczególnie w mniejszych miejscowościach - poinformowała Egipska Organizacja Dziedzictwa Kulturowego.
 • Polski samolot wyleci po turystów z Egiptu z opóźnieniem
  Rejsowy lot PLL LOT z Warszawy do Kairu nie odbędzie się w środę o godz. 22.30, ale dopiero w czwartek o 7 rano - poinformował PAP rzecznik spółki Jacek Balcer. Zmiana to efekt wprowadzenia godziny policyjnej m.in. w stolicy Egiptu.
 • Samoloty lecące do Egiptu po polskich turystów są niemal puste. Nieliczni nie zrezygnowali z zaplanowanych wczasów
  Polacy wracają z Egiptu do kraju - większość to turyści, którym skończyły się wczasy. Wyczarterowane przez biura podróży samoloty lecą do Egiptu w większości puste.
 • "Świszczą kule. Sklepy są splądrowane. Mieszkania trzeba barykadować"
  Uzbrojone bojówki plądrują sklepy i prywatne domy w Kairze, niszczą każdy napotkany na swej drodze samochód, a na ulicach świszczą kule - tak sytuację w Kairze opisuje trener reprezentacji Egiptu w szermierce Artur Jamrozik. "Totalna samowola" - podkreśla.
 • Polskie firmy w Egipcie zaczęły ewakuację pracowników
  Pierwsze polskie firmy działające w Egipcie rozpoczęły w poniedziałek ewakuację swoich pracowników. W Egipcie działają polskie firmy usługowe w sektorze ropy i gazu, transportu morskiego, turystyczne - poinformował PAP resort gospodarki. Według PAIiIZ działa tam10 firm z udziałem polskiego kapitału.