• Tłum z plakatami z wizerunkiem Mohammeda Mursiego
  Były prezydent Egiptu Mohammed Mursi skazany na 20 lat więzienia. Obalonemu w lipcu 2013 roku egipskiemu przywódcy groziła nawet kara śmierci.
 • Flaga Egiptu
  Były egipski prezydent Hosni Mubarak, obalony w czasie arabskiej wiosny stawił się w sądzie w oczekiwaniu na wyrok za śmierć uczestników protestów z 2011 roku.
 • Hosni Mubarak wygrał apelację i jego proces rusza na nowo. Tymczasem coraz mniej ludzi chce dla niego kary śmierci - rośnie też liczba osób, która tęskni za czasami Mubaraka, jako, że rządzący islamiści nie zrobili nic, by poprawić sytuację ludności.
 • Hosni Mubarak skazany na dożywocie
  Arabista z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Janusz Danecki o skazaniu byłego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka na dożywocie za współudział w zabójstwie kilkuset demonstrantów w ub.roku:
 • Demonstranci przed sądem w Egpicie
  Były prezydent Egiptu Hosni Mubarak został w sobotę skazany na karę dożywotniego więzienia za współudział w krwawym tłumieniu antyreżimowych protestów w lutym zeszłego roku, w których zginęło ok. 850 osób. Oskarżenie domagało się kary śmierci.
 • Hosni Mubarak
  Rozpoczęte w środę wstępne postępowanie sądowe wobec byłego dyktatora Egiptu Hosniego Mubaraka to "zasłona dymna" odwracająca uwagę opinii od rzeczywistych problemów - powiedział w środę PAP Adel Darwish, znawca problematyki bliskowschodniej.
 • Przed siedzibą policji w Kairze podczas transmisji procesu Mubaraka
  Były prezydent Egiptu Hosni Mubarak po raz pierwszy od dymisji pojawił się w środę publicznie na rozpoczęciu swego procesu przed kairskim sądem i odrzucił stawiane mu zarzuty współudziału w zabójstwie demonstrantów i korupcji. Proces odroczono do 15 sierpnia. Przed wejściem do budynku kairskiej szkoły policyjnej, gdzie odbywała się rozprawa, doszło do przepychanek zwolenników i przeciwników byłego prezydenta.
 • Hosni Mubarak
  Były prezydent Egiptu Hosni Mubarak po raz pierwszy od dymisji pojawił się w środę publicznie na rozpoczęciu swego procesu przed kairskim sądem i odrzucił stawiane mu zarzuty współudziału w zabójstwie demonstrantów i korupcji. Proces odroczono do 15 sierpnia.
 • Ruszył proces Mubaraka
  W Kairze rozpoczął się proces byłego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka, odsuniętego od władzy na początku roku w wyniku masowych antyrządowych protestów. Były przywódca ma być sądzony w związku ze śmiercią setek demonstrantów.