• Wyborcy cieszą się ze zwycięstwa Mohameda Mersiego
  Izrael boi się nowego prezydenta Egiptu. Zamiast wojskowego dyktatora, który utrzymywał dość przyjazne stosunki z państwem żydowskim, władzę przejmuje islamista.
 • Wybory
  Nowym prezydentem Egiptu został islamista Mohamed Mursi, nominowany przez Bractwo Muzułmańskie - ogłosiła w niedzielę komisja wyborcza w Kairze. Wśród dziesiątków tysięcy zwolenników Mursiego na kairskim placu Tahrir wybuchła radość.
 • Liczenie głosów po drugiej turze wyborów prezydenckich w Egipcie
  Bractwo Muzułmańskie nie ma wątpliwości, że Mohamed Mursi wygrał wybory prezydenckie. Islamiści ogłosi jego zwycięstwo, a sam Mursi wygłosił pierwsze po głosowaniu przemówienie. Próbował uspokoić ludzi bojących się, że w Egipcie teraz zapanują rządy religijne.
 • Czarny scenariusz w Egipcie. Pierwszą turę wyborów wygrywają islamiści
  Potwierdzają się przewidywania w sprawie wyborów w Egipcie. Według komisji wyborczych, w pierwszej turze wygrywają islamiści. Jeśli podobne wyniki zapadną w następnych turach, to koalicja islamska przejmie kontrolę nad państwem faraonów.
 • Nieoczekiwani obserwatorzy ocenią polskie wybory
  Polskie wybory będą obserwować nieoczekiwani goście. To ludzie, w których krajach demokracji nie było już od dawna. Teraz jednak chcą zobaczyć, jak stworzyć nowoczesne państwo.
 • Nieoczekiwani obserwatorzy ocenią polskie wybory
  Polskie wybory będą obserwować nieoczekiwani goście. To ludzie, w których krajach demokracji nie było już od dawna. Teraz jednak chcą zobaczyć, jak stworzyć nowoczesne państwo.
 • Protest na Placu Tahrir w Kairze
  Egipska komisja wyborcza wyznaczyła na 21 listopada termin pierwszych po obaleniu reżimu prezydenta Hosniego Mubaraka wyborów do izby niższej parlamentu - podała telewizja Al-Arabija.
 • Przywódca wojskowej rady rządzącej Egiptem, Mohamed Husejn Tantawi z sekretarzem obrony USA Robertem Gatesem
  Najwyższa Rada Wojskowa, rządząca Egiptem od ustąpienia prezydenta Hosniego Mubaraka 11 lutego, poinformowała w środę, że wybory prezydenckie odbędą się jeszcze w 2011 roku - miesiąc albo dwa po wyborach parlamentarnych planowanych na wrzesień.
 • Pierwsi przedstawiciele egipskiej opozycji znaleźli się w instytucjach mających zmienić konstytucję kraju
  W gabinecie premiera Egiptu Ahmeda Szafika nastąpią niewielkie zmiany - podała w sobotę oficjalna agencja informacyjna, powołując się na źródła rządowe. Również w sobotę poinformowano, że komisja pracująca nad poprawkami do konstytucji Egiptu wkrótce zakończy prace.
 • Obozowisko demonstrantów na placu Tahrir w Kairze
  Po czwartkowym wystąpieniu prezydenta Hosniego Mubaraka w Egipcie najwyraźniej doszło do politycznego pata. Manifestanci wciąż wiecują na placu Tahrir, a wojskowi – żeby załagodzić sytuację – obiecują wolne i uczciwe wybory prezydenckie na jesieni.