• Jadwiga Emilewicz
  Mam nadzieję, że rząd przyjmie jutro pakiet "Przyjazne Prawo" - podkreśliła podczas poniedziałkowego briefingu w Toruniu minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Dodała, że będzie w nim m.in. tzw. "prawo żółtej kartki", czyli błędu na początku działalności.
 • Ryszard Petru
  Nie wystartuję w jesiennych wyborach parlamentarnych. Będę pracował i zarabiał na życie - deklaruje lider partii Teraz! Ryszard Petru w rozmowie z DGP.
 • Jarosław Gowin
  Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin ocenił, że jeżeli Polska aspiruje do europejskich standardów gospodarczych, to powinna też aspirować do takich samych standardów, jeśli chodzi o gwarancje dla pluralizmu mediów.
 • Pieniądze
  Od 2019 r. zaczyna funkcjonować w Polsce „danina solidarnościowa”, a w praktyce trzecia stawka podatkowa na poziomie 36 proc. Jesteśmy już więc prawie na poziomie stawki 40 proc., która obowiązywała w naszym kraju przed 2006 r. Ale dlaczego właściwie nie 70 proc.? Biuro analityczne Kongresu USA wyliczyło, że osoby podlegające tak wysokiemu podatkowi płaciły efektywnie blisko połowę mniej! Nie wyciśniesz z cytryny większej ilości soku, niż w niej jest, nawet jeśli włożysz ją w imadło...
 • ekonomia 1
  Economicus 2018, ósma edycja konkursu dla najlepszych książek ekonomiczno-biznesowych na naszym rynku wydawniczym, zmierza w kierunku rozstrzygnięcia. Oto dziesiątka naszym zdaniem najlepszych publikacji nominowanych w kategorii najlepsze tłumaczenie zagranicznej książki ekonomiczno-biznesowej. Zwycięzcę poznamy podczas Gali Economicus 25 maja
 • Spadający wykres - zdjęcie ilustracyjne
  Mały biznes zaczął odczuwać spowolnienie gospodarcze. Już niemal 300 tys. firm postanowiło je przeczekać. W pierwszym półroczu działalność zawiesiło prawie 33,2 tys. firm. W rezultacie uśpionych przedsiębiorstw jest już ponad 287,4 tys., czyli o 13,1 proc. więcej niż w końcu ubiegłego roku – wynika z krajowego rejestru podmiotów gospodarki REGON, prowadzonego przez GUS.