• Jerzy Kwieciński
  Polska i Unia Europejska jest kolejny rok na plusie, jeśli chodzi o bogacenie się i rozwój, ale my robimy to szybciej – ocenił w środę minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński komentując dane Eurostatu na temat m.in. wzrostu PKB na mieszkańca.
 • To ostatni unijny budżet, z którego tak wiele pieniędzy popłynie do Warszawy. A to zaś oznacza, że do utrzymania inwestycji publicznych – jako głównego czynnika wzrostu gospodarczego – rząd musi znaleźć alternatywne, wewnętrzne oraz zewnętrzne źródła finansowania.
 • Polska flaga bandera
  Wschód kraju przyjęło się określać mianem Polski B. Ale i na zachodzie są regiony, które mocno kuleją pod względem potencjału gospodarczego. "Rzeczywiście możemy dziś mówić o Polsce C" – przyznaje prof. Aneta Zelek, rektor Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie.
 • Wykres wzrostu
  Nasza gospodarka przyspiesza. W I kwartale rozwijała się w tempie 3,4 procent - podał Główny Urząd Statystyczny. To lepiej niż wynikało z pierwszych szybkich szacunków GUS-u. Dwa tygodnie temu informowano, że PKB w tym czasie wzrósł o 3,3 procent.
 • Wielu Polaków nieodróżnia karty bankomatowej od kredytowej
  Połowa z nas nie ma żadnych oszczędności. 60 proc. ocenia swoją wiedzę finansową jako słabą. Dlatego eksperci zajmujący się finansami oraz środowisko naukowe apelują do ministrów edukacji oraz nauki i szkolnictwa wyższego o zrewidowanie i zmodyfikowanie programów nauczania elementów kształtujących świadomość finansową młodych ludzi.
 • Złoto jest teraz pewną inwestycją
  W ciągu tygodnia zdrożało o 130 dolarów, a tylko wczoraj o 30 dolarów, osiągając rekordowy poziom 1858 złotych za uncję.I cały czas da zarobić. Złoto staje się walutą świata. 
 • Czy dzieci przynoszą szczęście dzisiejszym rodzicom?
  Kiedyś uchodziły za najlepszą inwestycję o ratingu AAA. Dziś coraz bardziej przypominają greckie papiery wartościowe. Ryzyko spore, zaś długoterminowy zysk coraz mniej prawdopodobny. Mowa o dzieciach.