• 7 sposobów na zmotywowanie dziecka do regularnego oszczędzania
  Aby dziecko rozpoczęło odkładanie pieniędzy, a potem robiło to skutecznie i regularnie, warto przestrzegać kilku zasad. Jakich? Oto lista najciekawszych sposobów, które sprawią, że pokocha oszczędzanie.
 • Rodzina w łóżku
  Większa elastyczność w korzystaniu z urlopu rodzicielskiego i dni wolnych na dziecko ułatwi rodzicom godzenie pracy i obowiązków rodzinnych - uważa dr Agnieszka Chłoń-Domińczak z SGH. Od nowego roku urlop można podzielić na 4 części, a 2 dni wolne wykorzystywać na godziny.
 • Dziecko
  Nowy rok szkolny już niebawem. Pora zatem rozpocząć przygotowania. Wybierając tornister dla dziecka rodzic powinien zadbać o to, by był on nie tylko ładny, lecz przede wszystkim komfortowy, praktyczny i zdrowy dla kręgosłupa. Na co zwracać uwagę podczas jego zakupu radzi doktor Rafał Mikusek, ortopeda traumatolog ze Szpitala Centrum ENEL-MED.
 • Eksperci alarmują: komórki i WiFi niebezpieczne dla dzieci
  Kanadyjskie ministerstwo zdrowia (Health Canada) zaleciło dzieciom i młodzieży do lat 18 ograniczenie rozmów przez telefony komórkowe, bo mogą zwiększać zachorowalność na raka mózgu. Zamiast rozmawiać, wysyłajcie SMS-y - apelują władze.
 • Mama na diecie. Jak wrócić do figury sprzed ciąży?
  Ciąża nie powinna być usprawiedliwieniem dla niekontrolowanego objadania się, które wynika z tzw. zachcianek. Przyszłe mamy powinny pamiętać nie tylko o powrocie do formy po ciąży, ale również o zdrowiu swojego jeszcze nienarodzonego dziecka.
 • Naukowcy Czytanie rozwija emocje
  101 wystawców weźmie udział w organizowanych po raz pierwszy w Krakowie Targach Książki dla Dzieci. Impreza potrwa od piątku do niedzieli i będzie okazją do zapoznania się z ofertą książek, czasopism, gier i programów edukacyjnych dla najmłodszych. Nie zabraknie zabaw i dedykowanym najmłodszym atrakcji.
 • Macierzyństwo pod opieką – komfort, piękno i kobiecość
  Jak czuć się kobietą będąc mamą? Jak czuć się komfortowo ze swoim ciałem w ciąży i po porodzie? Czy macierzyństwo jest udręką czy ekstazą? Nad tymi i innymi tematami będą mogły debatować młode mamy w ramach specjalnych warsztatów. Udział wezmą psycholog, projektantka odzieży dla młodych mam, specjalistka od pielęgnacji ciała i inni eksperci.