• Ukraina
  Prezydent Rosji Władimir Putin dąży do zaognienia sytuacji politycznej na Ukrainie i jej osłabienia, licząc m.in. na powiększenie strefy wpływów Donbasu o tereny nad Morzem Azowskim - ocenił w rozmowie z PAP znawca Rosji dr Wiktor Ross.
 • Jarosław Kaczyński wychodzi ze spotkania z Andrzejem Dudą
  To będą ostre, brutalne kampanie; nasz kraj wypełniony jest emocjami, więc emocje będą na pewno - powiedział PAP socjolog dr Ryszard Żółtaniecki o przygotowaniach do wyborów samorządowych.
 • Władmir Putin Fot. Free Wind 2014
  "Aneksja Krymu była dla Rosji jak narkotyk, to było jak duża dawka kokainy" - mówi PAP specjalista ds. Rosji pracujący dla Radia Wolna Europa Brian Whitmore. Jego zdaniem aneksja Donbasu nie jest wykluczona, bo Kreml może chcieć "na nowo rozniecić patriotyczną gorączkę".
 • Mieszkanie
  "Poprawki zdarzają się w każdym mieszkaniu" - powiedział w "Dzień Dobry TVN" Przemysław Wyszkowski, fachowiec w zakresie odbiorów mieszkań. Co trzeba sprawdzić przy odbiorze nieruchomości? Co zrobić z odkrytą wadą?
 • Mieszkanie
  Wiele osób uważa, że małe mieszkanie oznacza mało pomieszczeń. Sylwia Sowińska i Bartosz Janusz udowodnili, że na małej powierzchni można stworzyć prawdziwy labirynt pokoi. Pokazali oni w "Dzień Dobry TVN", jak na 43 metrach kwadratowych wyodrębnili ich aż sześć. Dlaczego zdecydowali się na czarno-biały wystrój? Ekspertka urządzania wnętrz Ewa Mierzejewska opowiedziała również, jak urządzić mieszkanie w czerni i bieli tak, aby nie było nudne.
 • Gazociąg
  W sprawie Nord Streamu Niemcy zostały potraktowane w uprzywilejowany sposób; albo prawo unijne jest jednakowe dla wszystkich, albo istnieją specjalne reguły dla Niemiec. Polska powinna w tej sprawie wejść na drogę sądową - mówi PAP brytyjski ekspert, prof. Alan Riley.
 • Łóżko
  Wiesław Skiba stanął przed zadaniem zrobienia zagłówka w sypialni. Jakie narzędzia wykorzystał podczas tej pracy? Majsterkowicz pokazał w "Dzień Dobry TVN" krok po kroku, jak wykonać takie oparcie oraz opowiedział o koszcie takiej usługi.
 • Michał Kamiński, Jacek Protasiewicz i Stanisław Huskowski
  Posłowie Michał Kamiński, Jacek Protasiewicz i Stanisław Huskowski poza Platformą Obywatelską. Decyzje o ich wykluczeniu z partii oraz jej klubu parlamentarnego podjął w środę zarząd Platformy. Z PO wykluczony został też radny sejmiku lubuskiego Tomasz Możejko.
 • Kobieta
  Dermatolog Olga Glińska w studiu "Dzień Dobry Wakacje" rozmawiała o tym, jak powinny dbać o cerę kobiety po menopauzie. Jak zmienia się wtedy skóra? - "Pierwsza rzecz, z jaką się zgłaszają pacjentki, to jest opadający owal twarzy. To jest chyba największy problem, który związany jest z tym, że gęstość skóry się zmniejsza. Zmniejsza się też produkcja włókiem kolagenowych" - podkreśliła specjalistka.
 • Ekspert ds. terroryzmu Krzysztof Liedel
  "Rzeczywiście było tak, że po miesiącu zabezpieczenia tak dużej imprezy, jaką było Euro 2016, wydawało się, że przychodzi chwila oddechu" - stwierdził ekspert ds. terroryzmu Krzysztof Liedel po czwartkowym ataku terrorystycznym w Nicei. "Od kilkunastu dni pojawiały się informacje świadczące o tym, że być może terroryści będą chcieli zmienić taktykę, właśnie z wykorzystaniem samochodów" - dodał.