• Suzuki Vitara
  Suzuki i Toyota otwierają nową kartę w historii współpracy. Japońskie firmy właśnie ogłosiły podpisanie umowy o połączeniu kapitałów. Na sojuszu producentów skorzystają także kierowcy w Polsce.
 • Volkswagen passat GTE
  "Polska jest w UE jednym z liderów rozwoju sektora baterii wykorzystywanych np. w pojazdach elektrycznych. W kraju pojawiało się trzech inwestorów tej branży. Wkrótce może pojawić się czwarty" – mówi minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
 • Volkswagen inwestuje w Polsce
  Volkswagen szykuje się do rozbudowy fabryki samochodów w Antoninku. To już pewne, że w powiększonym zakładzie będzie produkowany zupełnie nowy samochód, caddy piątej generacji - ustalił dziennik.pl. Inwestycja pochłonie 200 mln euro, a auto będzie dostępne także w wersji z napędem alternatywnym.
 • Szwedzi stworzyli nową markę samochodów elektrycznych
  Volvo to nie tylko limuzyny i SUV-y. Kuracja z chińskiej gotówki okazuje się czynić cuda. Szwedzki producent ogłosił właśnie, że zdecydował o stworzeniu nowej marki sportowych samochodów elektrycznych.
 • Samochód elektryczny
  Znamy już skład jury, który będzie oceniał projekty na pierwszy polski samochód. Oprócz projektantów, naukowców, dziennikarzy oraz rajdowców nadesłane prace będzie też oceniać aktorka, Anna Dereszowska.
 • Prąd
  Ponad 800 mln zł rocznie przepłacają Polacy za prąd tylko dlatego, że pozostawiają urządzenia w trybie stand-by. Sposobów na obniżenie rachunków jest więcej. Większość z nich nie wymaga poświęceń, a jedynie nabrania pewnych nawyków - informuje Open Finance.
 • Flagi UE
  Komisja Europejska pozwała Polskę przed Trybunał Sprawiedliwości UE za niepełne wdrożenie dyrektywy dotyczącej energii elektrycznej. KE wnioskuje o dzienną karę dla Polski w wys. 84 tys. 378 euro, płacone od dnia wyroku do czasu pełnego wdrożenia.
 • Od połowy 2012 roku w USA mobilne ładowanie elektrycznych aut
  Największym problemem elektrycznych aut jest niewielki ich zasięg.
 • Software pomaga ładować auta elektryczne
  Naukowcy z Porto opracowali nowatorski system informacji o tankowaniu pojazdów o napędzie elektrycznym. Wystarczy... telefon
 • Instrukcja elektrycznego "tankowania" popdczas przemiery w Hongkongu
  Dwuosobowy SMART postanowił zawalczyć o klientów w Hongkongu. Odbyła się tam oficjalna premiera elektrycznej wersji tego małego pojazdu. Posiada on silnik o mocy 30 kW, przyspiesza od 0 do 60 km/h w ciągu 6,5 sekundy – równie szybko jak wersja benzynowa. Prędkość maksymalna została ograniczona do wystarczających w ruchu miejskim 100 km/h. Zmiana biegów jest zbędna – to duża zaleta w gęstym ruchu miejskim.  W celu jazdy do tyłu zmienia się kierunek obrotów silnika. Jedno ładowanie akumulatora wystarcza na 135 kilometrów. Badania prowadzone w dużych aglomeracjach miejskich wskazują, że przeciętne dzienne przejazdy wahają się od 30 do 40 kilometrów. Naładowanie akumulatora w celu przebycia takiej trasy trwa tylko trzy godziny, natomiast pozostawienie go podłączonego do sieci elektrycznej przez noc w każdym przypadku wystarcza na całkowite naładowanie.