• Elvis Presley
  Fani "króla rock and rolla" Elvisa Presleya z zapalonymi świecami odwiedzali w nocy z czwartku na piątek jego grób na terenie posiadłości artysty Graceland, w Memphis, w stanie Tennessee, aby uczcić przypadającą 16 sierpnia 42 rocznicę jego śmierci
 • Kadr z filmu "Kevin sam w domu"
  Reżyserem był Kolumb od Harry’ego Pottera. Budżet – jak na amerykańskie produkcje bardzo mały – wynosił zaledwie 17 milionów dolarów. Efektem jest Kevin sam w domu" – film, który wpisał się w bożonarodzeniową tradycję mocniej, niż ktokolwiek mógł przypuszczać.
 • Justin Timberlake z mamą Lynn Harless
  O matkach powstały tysiące pięknych piosenek i niejedna jeszcze powstanie. Mają przecież niezaprzeczalny wpływ na historię muzyki. Święto mam do doskonały moment, by przedstawić bądź przypomnieć kobiety, które dały życie największym gwiazdom sceny….
 • Jerry Lee Lewis – amerykański buntownik
  Życie Jerry'ego Lee Lewisa – autora "Whole Lotta Shakin' Goin' On", rywala Elvisa Presleya do tytułu "króla rock and rolla", skandalisty i bogobojnego katolika, który wierzył, że pójdzie do piekła za granie "muzyki diabła" opisuje biografia autorstwa Ricka Bragga.
 • Anna Jantar (1950 –1980)
  Zginęli w wypadkach, strzelaninach i katastrofach, popełniali samobójstwa. Za każdym razem jednak ich śmierć była dla świata szokiem. Wielu fanom wciąż trudno się z odejściem idoli pogodzić, więc szukają wytłumaczeń i tak rodzą się kolejne teorie spiskowe. Czy to możliwe, że wielkie gwiazdy sceny muzycznej (jak podobno kiedyś Witkacy) sfingowały swoją śmierć? Oto najciekawsze i najbardziej absurdalne teorie na ten temat...
 • Posłuchaj Elvisa Presleya z orkiestrą
  W sieci pojawiło się nagranie zapowiadające album "If I Can Dream" zawierający klasyki Elvisa Presleya z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej.
 • Miley Cyrus w obcjęciach Kurta Cobaina
  Miley Cyrus uwielbia fotomontaże, które chętnie i często publikuje na swoich profilach w portalach społecznościowych. Raz przykleiła swoją głowę do słynnej pupy Nicki Minaj, innym razem do równie dużego tyłka Kim Kardashian. Jeszcze częściej montuje w dziwne kolaże swoje zdjęcia z dzieciństwa albo czasów, gdy była jeszcze słodką Hanah Montaną. Inwencja twórcza 23-latki zdaje się nie mieć granic, bo ostatnio "dokleiła się" do swoich idoli. Czyżby Miley chciała być jak legendy sceny muzycznej? Ma dziewczyna pomysły!
 • Elvis Presley (1935 – 1977)
  C.I.A. dostawało tak wiele pytań czy prawdą jest, że legendarny raper Tupac Shakur wciąż żyje i urywa się przed wrogami, iż wystosowało oficjalny komunikat w tej sprawie. A co z Elvisem, Jacko i Kurtem? Plotki o tym, że nie odeszli z tego świata pojawiają się z niesłychaną wręcz regularnością. Czy to możliwe, że wielkie gwiazdy sceny muzycznej – z różnych powodów – sfingowały swoją śmierć? Jak (podobno) kiedyś Witkacy? Bardzo byśmy chcieli w to wierzyć…
 • Elvis Presley wróci na ekrany?
  Istnieje szansa, że Baz Luhrmann ("Wielki Gatsby", "Moulin Rouge!") stanie niedługo za kamerą filmu o Elvisie Presleyu. Taką propozycję złożyli mu producenci z wytwórni Warner Bros.
 • Zobacz ślub Romana Polańskiego i Sharon Tate
  Na YouTube opublikowano kompletne archiwum materiałów filmowych przygotowywanych przez dekady przez British Pathé.