• Ból brzucha
  Na endometriozę może chorować nawet 2 mln Polek, wiele z nich wymaga operacji, ale trzeba je wykonywać radykalnie, metodą laparoskopową – przekonuje dr Mikołaj Karmowski z Wrocławia. W Polsce wciąż jednak dominuje metoda klasyczna, w tej chorobie niewłaściwa.
 • Ból brzucha
  Nawet 2 mln Polek mogą chorować na endometriozę, jedną z najbardziej dokuczliwych chorób kobiecych – przypomina Fundacja Pokonać Endometriozę z okazji przypadającego 30 marca Światowego Dnia Endometriozy.
 • Ból brzucha
  Szacuje się, że na endometriozę cierpi co dziesiąta Polka. Czym objawia się ta choroba i jakie są jej powikłania?
 • Hanna Lis
  Hanna Lis podzieliła się z fanami swoimi doświadczeniami z poważną chorobą, jaką jest endometrioza. Dziennikarka borykała się z nią wiele lat, ponieważ lekarze bagatelizowali jej objawy.
 • Kobietę boli brzuch
  Po czym rozpoznać endometriozę? Jakie może dawać objawy, czym grozić i jak ją leczyć? Te, jak i wiele innych pytań, z pewnością mogą rodzić Wam się w głowach, kiedy słyszycie o tej chorobie. Choć dużo się o niej mówi i pisze, wiele kobiet nadal ma w tej sprawie sporo pytań. Z pomocą dr. Tomasza Basty, ginekologa i założyciela krakowskiej Intima Clinic, postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości.
 • Ból
  Czym się objawia endometrioza? Czy można się z niej wyleczyć?
 • Pacjentka
  Laparoskopia to jedno z najważniejszych osiągnięć współczesnej medycyny. Technika ta nie tylko zwiększyła skuteczność wielu zabiegów, ale i podniosła znacząco komfort pacjentów. Rozwiązanie to wykorzystywane jest w coraz to nowych dziedzinach lecznictwa, w tym także w ginekologii. Jakie możliwości niesie ze sobą zastosowanie aparatury laparoskopowej w przypadku diagnostyki, profilaktyki i leczenia chorób żeńskich narządów płciowych?
 • Kobietę boli brzuch
  Czym jest endometrioza i jak się objawia? Dlaczego jest groźna dla zdrowia i jak ją leczyć?
 • Kobieta w ciąży
  Im później decydujemy się na dziecko, tym więcej trudności może pojawić się przy próbach poczęcia – przestrzegają ginekolodzy. Dlatego myśląc o dziecku po 30-tce, warto się do tego przygotowywać. Jak poprawić swoją płodność? Dietetycy i ginekolodzy mają kilka wskazówek.
 • Jakie są objawy endometriozy?
  Według statystyk prawie 200 milionów kobiet na świecie, w tym około milion w Polsce cierpi na podstępną chorobę, jaką jest endometrioza. Bolesne i obfite miesiączki, kłopoty z zajściem w ciążę, biegunki oraz nieprzyjemne dolegliwości w obrębie miednicy i podbrzusza to jej podstawowe objawy. Łatwo pomylić ją z PMS czy innymi problemami ginekologicznymi, dlatego często zostaje ona wykryta bardzo późno. Tymczasem nieleczona może być nie tylko uciążliwa, lecz również stanowić zagrożenie dla zdrowia.