• Opady śniegu
  W piątek rano bez prądu po awariach w woj. łódzkim pozostaje jeszcze ponad 3,1 tys. odbiorców - poinformował PAP dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi. Nadal trwa usuwanie awarii spowodowanych wiatrem i opadami śniegu z wtorku na środę.
 • Tysiące ludzi bez prądu. Huragan łamał drzewa
  Z powodu awarii spowodowanych silnym wiatrem w woj. pomorskim dostaw prądu pozbawionych jest ok. 12 tys. odbiorców. Huraganowe uderzenia wiatru przewracały drzewa, łamały słupy i uszkadzały linie energetyczne. Energetycy zapowiadają, że w środę przywrócą dostawy energii.
 • Wichury dają się we znaki. Tysiące ludzi bez prądu
  Z powodu silnego wiatru, zrywającego linie energetyczne, bez prądu jest kilkanaście tysięcy gospodarstw w okolicach Braniewa, Ornety, Węgorzewa, Orzysza i Pisza. Od rana strażacy usuwali 70 połamanych drzew z dróg Warmii i Mazur.
 • Trwająca od nocy sylwestrowej awaria na Pomorzu została usunięta
  Ponad 150 gospodarstwach w woj. pomorskim, które od nocy sylwestrowej były pozbawione energii elektrycznej, ma już zasilanie. W tej chwili w województwie nie ma już problemów z prądem.
 • Tysiące ludzi bez prądu. Przez wiatr
  Bez energii elektrycznej w Nowy Rok w Pomorskiem jest ok. czterech tysięcy gospodarstw. Przyczyną awarii był silny wiatr, który powalał drzewa, a także gałęzie obciążone ciężkim śniegiem i lodem.
 • Tysiące ludzi nadal bez prądu
  Ponad 10 tysięcy mieszkańców woj. pomorskiego nadal nie ma prądu. Najtrudniejsza sytuacja jest w rejonie Starogardu Gdańskiego, Kartuz, Kościerzyny i Tczewa. Prądu nie ma też w kilku dzielnicach Gdańska i Gdyni.
 • Energetycy walczą z awariami
  Nadal bez prądu pozostaje 38 stacji transformatorowych w woj. zachopdniopomorskim, ale eneregtykom udało się usunąć większość awarii w regionie - poinformowała w niedzielę PAP regionalna rzecznika spółki Enea, Sylwia Rycak.