• Wieża linii energetycznej wysokiego napięcia
  Bezpieczeństwo energetyczne Europy, współpraca transgraniczna, możliwości stworzenia wspólnego rynku mocy wytwórczych oraz pomysł utworzenia unii energetycznej – to najważniejsze tematy Polsko-Niemieckiego Szczytu Energetycznego, pierwszego tego typu spotkania biznesmenów i polityków z naszych krajów, które odbędzie się 12 czerwca w Berlinie.
 • Trybunał Sprawiedliwości
  2 pozwy przeciwko Polsce i 3 upomnienia w związku z naruszeniem unijnego prawa. To decyzje podjęte przez Komisję Europejską. Bruksela opublikowała pakiet postępowań przeciwko krajom członkowskim. Polska jest w grupie 10.państw, które zostały pozwane do unijnego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu. Pierwszy pozew dotyczy regulowania cen gazu.
 • Donald Tusk i Angela Merkel
  Miał być jednodniowy i poświęcony energetyce, będzie zaledwie kilkugodzinny i w dodatku jeszcze o podatkach. Mowa o unijnym szczycie, który odbędzie się 22 maja w Brukseli. Wiele osób zadaje sobie więc pytanie o jego sens.
 • Flaga Unii Europejskiej
  Komisja Europejska ostrzega Polskę. Zdaniem Brukseli przepisy nie pozwalają obywatelom na szeroki wybór dostawców prądu, a to narusza unijne prawo. Jeśli rząd szybko przepisów nie zmieni, to Komisja Europejska skieruje sprawę do sądu.
 • Publicysta "DGP" Zbigniew Parafianowicz
  Gazprom podejmuje próby podważenia III pakietu energetycznego, który jest korzystny dla Polski.
 • Unia znów karci Polskę. Tym razem za ceny prądu
  Polska znów znalazła się na celowniku Komisji Europejskiej. Według Brukseli o cenach energii w Polsce decyduje nie rynek, a urzędnicy. To zaś oznacza, że Polacy nie mogą skorzystać z najbardziej korzystnych ofert na kupno prądu.
 • Nie będzie prądu? Sieci energetyczne w Unii się sypią
  Sieć energetyczna Unii jest stara jak świat i w każdej chwili może nie wytrzymać. Firm nie stać jednak na nowe inwestycje, bo kryzys spustoszył im portfele.
 • Rosja ostrzega Europę
  Rosja z przerażeniem patrzy na kraje Europy, które szukają nowych źródeł energii. To przecież zagraża podstawie gospodarki, czyli handlu surowcami. Nic więc dziwnego, że rosyjski minister ds. energii ostrzega Europę, by Unia nie szukała nowych dostawców.
 • Unia odcina nas od prądu
  Według informacji „DGP” polscy negocjatorzy odjechali z niczym z rozmów w Meksyku, gdzie ustalane są szczegóły grudniowego szczytu klimatycznego. Unia chce się na nim zobowiązać do zmniejszenia emisji CO 2 w ciągu dziesięciu lat, chociaż pierwotnie miało to być 20 proc. Dla nas oznaczałoby to jedno – wielomiliardowe inwestycje w znajdującą się w przedzawałowym stanie energetykę.