• Paulina Młynarska
    "Jakim prawem posłanka Pawłowicz odmawia prawa do miłości i realizowania szczęśliwego związku mojej przyjaciółce lesbijce?" - pyta oburzona Paulina Młynarska w rozmowie z dziennik.pl. Dziennikarka zdradziła nam także, dlaczego uważa, że feministki wciąż mają w Polsce wiele do zrobienia i jakie są jej zdaniem negatywne skutki patriarchalnej kultury.
  • Maria Czubaszek
    Z Marią Czubaszek udało nam się porozmawiać przy okazji promocji jej najnowszej książki "Blog niecodzienny". W drugiej części wywiadu, satyryczka zdradziła, dlaczego nie uważa się za feministkę, jakie miała przygody z cenzurą i dlaczego nie prowadziła walki z poprzednim ustrojem.
  • Hanna Bakuła
    Maryla Rodowicz, podczas oficjalnej premiery swojej książki wyznała, że Hanna Bakuła z pewnością nie zgodziłaby się z jej tradycjonalistycznym podejściem do podziału ról pomiędzy mężczyznami i kobietami. Postanowiliśmy zapytać więc słynną malarkę, czy faktycznie ma na ten temat inne zdanie, niż jej śpiewająca koleżanka. Oto, co o wychowywaniu dzieci, feminizmie oraz księżach powiedziała w rozmowie z dziennik.pl