• Olga Kozierowska, fot. M. Rigamonti
  Kiedy ostatnio opublikowałam wpis dotyczący raportu UE na temat równych płac i włączania kobiet do władzy, mężczyźni, głównie z Anglii i ze Stanów, komentowali w niewybredny sposób kwestie równości i edukacji. Pisali, że to faszyzm, że przypomina cytowanie "Mein Kampf" - mówi w wywiadzie dla DGP Olga Kozierowska, założycielka pierwszej w Polsce organizacji działającej na rzecz przedsiębiorczości kobiet i promocji ich sukcesów w biznesie pod nazwą Sukces Pisany Szminką.
 • Czarny protest w Katowicach
  „Trzeba zdawać sobie sprawę, komu się dawało”, „Gwałt jest dla kobiety tak stresujący, że nie da się zajść w ciążę”, „Opozycja sprowadzona do poziomu wulgarnych c...”. Oburzenie na panów, którzy wyrażali podobne zdanie na temat czarnego poniedziałku i protestów przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej, oczywiście się przetoczyło. I co? Nic.
 • CZARNY PROTEST PRZED SEJMEM
  - Feminizm nie jest sexy – skarcił mnie kolega, gdy upomniałam się o miejsce kobiet nie tylko jako autorek tekstów do Magazynu DGP, ale także na okładce gazety. Rzeczywiście tak się porobiło, że feminizm jest niepopularny i obciachowy. Nawet wśród tych kobiet, które są feministkami. I kobiecy strajk tego nie zmieni
 • XVII MANIFA PRZESZŁA PRZEZ WARSZAWĘ
  Pod hasłem "Aborcja w obronie życia", ale także z postulatami dotyczącymi bezpłatnych żłobków i przedszkoli oraz likwidacji umów śmieciowych i nierówności ekonomicznych manifestowali w niedzielę w Warszawie uczestnicy XVII Manify - marszu organizowanego z okazji Dnia Kobiet.
 • Paulina Młynarska
  "Jakim prawem posłanka Pawłowicz odmawia prawa do miłości i realizowania szczęśliwego związku mojej przyjaciółce lesbijce?" - pyta oburzona Paulina Młynarska w rozmowie z dziennik.pl. Dziennikarka zdradziła nam także, dlaczego uważa, że feministki wciąż mają w Polsce wiele do zrobienia i jakie są jej zdaniem negatywne skutki patriarchalnej kultury.
 • Anna Komorowska
  W Sali Kongresowej w Warszawie rozpoczął się 6. Kongres Kobiet. W dwudniowych obradach ma wziąć udział ponad 9 tysięcy osób. Dziś gościem jest pierwsza dama Anna Komorowska, jutro na Kongresie będzie premier Donald Tusk.