• Emma Stone i Steve Carell
  „Wojna płci”, historia tenisowego pojedynku Billie Jean King i Bobby'ego Riggsa sprzed ponad 40 lat, okazała się doskonałym komentarzem do współczesności.
 • CZARNY PROTEST PRZED SEJMEM
  - Feminizm nie jest sexy – skarcił mnie kolega, gdy upomniałam się o miejsce kobiet nie tylko jako autorek tekstów do Magazynu DGP, ale także na okładce gazety. Rzeczywiście tak się porobiło, że feminizm jest niepopularny i obciachowy. Nawet wśród tych kobiet, które są feministkami. I kobiecy strajk tego nie zmieni
 • Paulina Młynarska
  "Jakim prawem posłanka Pawłowicz odmawia prawa do miłości i realizowania szczęśliwego związku mojej przyjaciółce lesbijce?" - pyta oburzona Paulina Młynarska w rozmowie z dziennik.pl. Dziennikarka zdradziła nam także, dlaczego uważa, że feministki wciąż mają w Polsce wiele do zrobienia i jakie są jej zdaniem negatywne skutki patriarchalnej kultury.
 • Joanna Przetakiewicz
  Tą wypowiedzią Joanna Przetakiewicz z pewnością naraziła się wielu kobietom. Założycielka domu mody La Mania wyznała bowiem, że jest fanką kobiecość, dlatego feminizm i gender są jej obce.
 • Anna Komorowska
  W Sali Kongresowej w Warszawie rozpoczął się 6. Kongres Kobiet. W dwudniowych obradach ma wziąć udział ponad 9 tysięcy osób. Dziś gościem jest pierwsza dama Anna Komorowska, jutro na Kongresie będzie premier Donald Tusk.