• Katie Hill
  Odchodzę z powodu mizoginicznej kultury - oświadczyła w czwartek amerykańska kongresmenka Katie Hill, która w weekend zrzekła się mandatu po zarzutach o relacje seksualne z członkiem personelu i wycieku do sieci jej nagich zdjęć.
 • Papież Franciszek
  Potrzeba przyznania kobietom funkcji kierowniczych i większej ich obecności w instytucjach Stolicy Apostolskiej była jednym z tematów trzydniowego spotkania papieża Franciszka z Radą Kardynałów - poinformowano w środę w Watykanie na zakończenie obrad.
 • Olga Kozierowska, fot. M. Rigamonti
  Kiedy ostatnio opublikowałam wpis dotyczący raportu UE na temat równych płac i włączania kobiet do władzy, mężczyźni, głównie z Anglii i ze Stanów, komentowali w niewybredny sposób kwestie równości i edukacji. Pisali, że to faszyzm, że przypomina cytowanie "Mein Kampf" - mówi w wywiadzie dla DGP Olga Kozierowska, założycielka pierwszej w Polsce organizacji działającej na rzecz przedsiębiorczości kobiet i promocji ich sukcesów w biznesie pod nazwą Sukces Pisany Szminką.
 • Iratxe Garcia Perez, hiszpańska europosłanka, partia S&D (socjaldemokraci)
  Janusz Korwin-Mikke jest w Parlamencie Europejskim, ponieważ ludzie na niego zagłosowali. Myślę, że to dobry przykład do wyjaśnienia, dlaczego wciąż musimy pracować nad równouprawnieniem w Europie - mówi w rozmowie z dziennik.pl Iratxe Garcia Perez , hiszpańska europosłanka z partii socjaldemokratycznej. To właśnie ona zasłynęła ostrą ripostą na bijące w kobiety słowa polskiego europosła.
 • Czarny protest w Katowicach
  „Trzeba zdawać sobie sprawę, komu się dawało”, „Gwałt jest dla kobiety tak stresujący, że nie da się zajść w ciążę”, „Opozycja sprowadzona do poziomu wulgarnych c...”. Oburzenie na panów, którzy wyrażali podobne zdanie na temat czarnego poniedziałku i protestów przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej, oczywiście się przetoczyło. I co? Nic.
 • Anna Komorowska
  W Sali Kongresowej w Warszawie rozpoczął się 6. Kongres Kobiet. W dwudniowych obradach ma wziąć udział ponad 9 tysięcy osób. Dziś gościem jest pierwsza dama Anna Komorowska, jutro na Kongresie będzie premier Donald Tusk.
 • Nie potrzeba feministycznych pomysłów, kobiety w biznesie i polityce radzą sobie coraz lepiej. Z danych wynika, że są one znacznie lepiej wykształcone, a ich zarobki rosną coraz szybciej.