• Książki o Harrym Potterze
  Bloomsbury, wydawca książek o przygodach Harry'ego Pottera, stał się ofiarą wojny handlowej między Chinami a Stanami Zjednoczonymi; z dnia na dzień ceny jego książek zdrożały o 15 proc. - podał we wtorek serwis BBC.
 • Shazza
  Biznes, który wyrastał z rodzącą się Polską, własne stacje telewizyjne, firmy fonograficzne, dyskoteki, prasa, miliony odbiorców. "Przez lata mało kto traktował disco polo poważnie, a to błąd" - powiedziała PAP autorka książki "Nikt nie słucha. Reportaże o disco polo" Judyta Sierakowska.
 • Świeżaki, maskotki z Biedronki
  Jedni stoją i proszą o naklejki, inni próbują zdobyć upragnioną maskotkę na portalach ogłoszeniowych, są i tacy, którzy dopuszczają się kradzieży naklejek w sklepach. Wszystko po to, aby zdobyć upragnionego Świeżaka, czyli maskotkę z dyskontu. Okazuje się, że to nie jedyna akcja marketingowa, jakiej w ostatnich latach ulegli Polacy. Co sprawia, że wpadamy w marketingową pułapkę?
 • Depeche Mode dyskutowali naukowcy
  Kilkunastu naukowców z całej Polski przez dwa dni dyskutowało w Toruniu o fenomenie grupy muzycznej Depeche Mode. Cieszącą się ogromnym zainteresowaniem sesję zorganizowano z okazji przypadającego w sobotę Święta Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
 • "Ciacho"
  Nudne, głupie, a czasem jedno i drugie, słowem filmy, które lepiej sobie darować. Oto – jak najbardziej subiektywny – ranking najgorszych filmów Anno Domini 2010.