• Narciarz
  Jeśli nie straszne Wam niskie temperatury, a na stoku czujecie się jak ryba w wodzie, koniecznie obierzcie kierunek na jedną z narciarskich stolic Europy. Włoskie Dolomity, zjawiskowe alpejskie krainy we Francji, Włoszech, Austrii czy Szwajcarii, jak również wspaniałe Góry Skandynawskie z pewnością zrobią na Was wrażenie i zaspokoją nawet najbardziej żądnych przygód wielbicieli białego szaleństwa.
 • Dzieci z Donbasu idą do szkoły
  W poniedziałek w województwie warmińsko-mazurskim skończyły się ferie zimowe i dzieci z rodzin ewakuowanych z Donbasu po raz pierwszy trafiły do polskich szkół i przedszkoli.
 • Radiowóz policji
  Mazowsze, Dolny Śląsk i Pomorze Zachodnie na pierwszy ogień. Za kilka dni rozpoczną się zimowe ferie. Już dziś policja i Inspekcja Transportu Drogowego apelują, by osoby wyjeżdżające przygotowały się do podróży.
 • Narciarz
  Jeszcze do niedawna górskie kurorty w Polsce w okresie świąteczno-noworocznym cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród Rosjan czy Ukraińców. Teraz z powodu kryzysu ekonomicznego i konfliktu na wschodzie niewielu z nich wybrało w tym czasie wypoczynek w naszym kraju.
 • Joanna Kluzik-Rostkowska prezentuje rządowy elementarz
  334 telefony oraz 1026 maili dotarło do Ministerstwa Edukacji Narodowej w związku z zamieszaniem wokół rekordowo długich ferii świątecznych. Jednak z resortem kontaktowali się nie tylko ci, którzy chcieli się poskarżyć na to, że szkoła zostawia ich samych z problemem opieki nad dzieckiem. Aż 473 maile wysłali nauczyciele, którzy "uprzejmie donieśli", że 22 i 23 grudnia pracują.
 • Gdzie zjeżdżają Polacy? Nie w Polsce
  Włochy, Austria oraz Egipt i Turcja to najpopularniejsze kierunku podróży Polaków w ostatnich tygodniach. Polska Izba Turystyki podsumowała kończące się ferie zimowe.
 • Narciarz
  Sezon zimowych ferii właśnie się zaczął, a to oznacza, że przed rodzicami staje wyzwanie, jakim jest zagospodarowanie wolnego czasu swoim pociechom. Podsuwamy kilka pomysłów zimowej aktywności, nie tylko dla najmłodszych, ale również dla całych rodzin.
 • Policja
  Autokary muszą być sprawne, a kierowcy trzeźwi i wypoczęci. Inspekcja Transportu Drogowego wraz z policją zapowiadają wzmożone kontrole w czasie wyjazdów na ferie.
 • Elżbieta Dzikowska
  Jeśli na ferie to tylko tam, gdzie jest zima - przekonują podróżnicy i eksperci do spraw turystyki. Od kilku lat coraz częściej wybieramy się podczas zimowego wypoczynku do ciepłych krajów. Czy słusznie?
 • Droga zimą
  Mniej mandatów dla kierowców autokarów niż w ubiegłym roku wystawiła dotąd w ferie zimowe Inspekcja Transportu Drogowego.