• Jakimi autami jeżdżą Polacy?
  Volkswagen, Audi czy Skoda? Jakie modele samochodów są najpopularniejsze wśród Polaków? Czy faktycznie dominują stare auta? Dziennik.pl zdobył wyniki badań przeprowadzonych przez ekspertów z systemu Yanosik. Dane potwierdzają powszechne stereotypy?
 • Beata Szydło
  Sprawa ewentualnych wykroczeń funkcjonariuszy BOR podczas wypadku z udziałem ówczesnej premier Beaty Szydło w Oświęcimiu uległa przedawnieniu – poinformował we wtorek PAP rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń. Policja otrzymała materiały 2 lutego; 11 lutego sprawa się przedawniła.
 • Jerzy Dziewulski
  Czarna seria wypadków samochodowych nękających obecnych rządzących to efekt zaniedbań i sieci powiązań ciągnących się przynajmniej od końca lat 90. - przyznaje w rozmowie z dziennik.pl Jerzy Dziewulski. Były antyterrorysta i szef ochrony prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego przekonuje, że kumulacja nastąpiła za czasów prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Co jednak nie było winą samego Kaczyńskiego.
 • Które samochody są najtrwalsze?
  Zaskoczenie w świecie motoryzacji? Po szeregu prób na samochodach 20 marek eksperci opublikowali wyniki. Nie wszytko złoto, co się świeci...
 • Złodziej samochodów
  Dziennik.pl dotarł do danych Komendy Głównej Policji dotyczących najczęściej kradzionych samochodów w poszczególnych województwach w 2014 roku. Gdzie fiat 126p i fiat panda są równie popularne co volkswagen passat? W którym województwie ginie najwięcej samochodów i złodzieje "uwielbiają" skodę octavię? Gdzie citroeny znikają jak kamfora? Zobacz, jakie modele i marki są przebojem wśród przestępców w poszczególnych regionach Polski.
 • Dwie premiery Audi w Poznaniu
  W Poznaniu rozpoczęły się targi Motor Show, czyli największa tego typu wystawa w Polsce. W tym roku będą trwały do niedzieli 30 marca. Zobacz, ile kosztują bilety, jak dojechać i gdzie zaparkować...
 • Raport DEKRA 2014
  Który używany samochód okrąży równik ponad dwa razy i nie zepsuje się? Jaki model będzie najlepszy z przebiegiem 100 tys. km? Specjaliści prześwietlili 15 milionów aut. Na tej podstawie powstał nowy ranking niezawodności czterech kółek z drugiej ręki. Oto raport na 2014 rok - zdaniem rzeczoznawców DEKRA solidne samochody ma robić m.in. Mazda, Audi, Mercedes, BMW, Opel, Ford i Toyota. Dziennik.pl wybrał z tego zestawienia najlepsze auta w kategorii przebiegu od 50 tys. km do 100 tys. km. Zobacz, który model danego producenta jest najsolidniejszy...
 • Chevrolet corvette stingray
  Nie ma jazdy bez gwiazdy? Napęd na cztery koła czy na tył? Chyba, żeby zajrzeć na półkę czymś na… baterie? Może jednak włoski seksapil. Znamy już listę kandydatów do tytułu Światowego Samochodu Roku 2014.
 • Silnik Forda - 1.0 EcoBoost
  Który silnik jest najbardziej ekonomiczny i w dodatku przyspiesza jak żaden inny? Po szeregu testów zespół 87 ekspertów z 35 krajów świata wydał werdykt. Kto produkuje samochody z mechanicznym sercem jak dzwon? Zobacz najnowsze zestawienie wyników konkursu na najlepszy silnik 2013 roku. Przypominamy, że "International Engine of the Year Award" należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży motoryzacyjnej. Nagroda jest przyznawana od 1999 roku. Przed wyłonieniem zwycięzcy 87 dziennikarzy motoryzacyjnych z 35 krajów sprawdzało silniki pod kątem ich osiągów, kultury pracy i ekonomii spalania.
 • Które silniki się psują, a które są niezniszczalne?
  Niemiecka niezawodność nie jest taka jak niektórzy myślą. W opinii autorów najnowszego opracowania zawód swoim właścicielom sprawiły samochody takich marek jak Audi, BMW i wieloletni król rankingów niezawodności - Porsche. Którzy jeszcze producenci oferują auta z awaryjnymi jednostkami? Kto produkuje samochody z mechanicznym sercem zdrowym jak dzwon? Dla własnego dobra zobacz najnowsze zestawienie…