• Załamany mężczyzna opiera głowę o stół
  Maksymilian mówi, że ma małe marzenia. Pierwsze – żeby było go stać na zatrudnienie jednego pracownika. Żeby mógł sobie zrobić wolny weekend. Ale wstrzymuje się z taką rozrzutnością. "Jak widzę szambonura buszującego po śmietniku, mówię sobie: Uważaj, żebyś tak nie wylądował ze swoją starością".
 • Zbigniew Jakubas
  Każdy, kto zarabia powyżej 600 tys. zł rocznie, powinien od tej nadwyżki płacić 40-proc. podatek - uważa Zbigniew Jakubas, przedsiębiorca, inwestor giełdowy, właściciel grupy Multico.
 • Biznesmen
  "Lepiej zaryzykować i przegrać niż postępując ostrożnie, zadowolić się zachowywaniem swojego status quo" – mówi przedsiębiorca i coach Robert Zagożdżon. Biznesmen, który sam odniósł spory sukces finansowy, uważa, że należy aktywnie badać granice swoich możliwości, by móc je w pełni wykorzystać.
 • Marek Roleski
  Korporacja to twór bez właściciela, z rozmytą decyzyjnością i odpowiedzialnością. To setki maili potrzebnych do podjęcia jednej, nawet prostej decyzji. Dlatego firmy rodzinne są dużo bardziej elastyczne i mogą przetrwać dłużej – mówi Marek Roleski, szef europejskiego lidera w produkcji m.in. majonezu i ketchupu
 • Jerzy Krzanowski
  Pensja minimalna powinna być wyższa, należałoby również zlikwidować śmieciówki – uważa Jerzy Krzanowski, wiceprezes Grupy Nowy Styl i jeden z najbogatszych Polaków.
 • Janusz Filipiak
  Rząd Polski sprzedaje człowieka za pensję. Bo na świecie brakuje kapitału ludzkiego. Człowiek, któremu chce się pracować i który chce zarobić, jest wartością. A tacy są Polacy - mówi Janusz Filipiak, założyciel i prezes zarządu firmy informatycznej Comarch.
 • Euro
  Nie wszyscy beneficjenci dzięki dotacjom rozkręcili wielkie biznesy, ale wszystkim w którymś momencie życia fundusze unijne pomogły skierować je na nowe tory.
 • Donald Tusk
  Premier Donald Tusk obiecuje działania na rzecz poprawienia pozycji Polski w rankingach Banku Światowego. Szef rządu podkreślał, że osiągnęliśmy sukces, kolejny raz awansując w zestawieniu Doing Business dotyczącym łatwości prowadzenia działalności gospodarczej.
 • Firma - zdjęcie ilustracyjne
  Firma rodzinna jest tak silna, jak rodzina, która ją tworzy. Jeśli w domu coś nie gra, szybko odbije się to na kondycji przedsiębiorstwa. Jeśli biznes szwankuje, silna rodzina z problemem sobie poradzi. Pod warunkiem że pozwoli jej na to nasze niedoskonałe prawo.
 • Dress code
  Programiści Merlin.pl nie będą już mogli przychodzić do pracy w dżinsach i trampkach, a pracowniczki amerykańskiego Newsweeka muszą pożegnać się z mini-spódniczkami i bluzkami z odkrytymi ramionami – to są informacje z ostatnich kilku dni. Czy formalny dress code, kojarzony z polityką banków i dużych korporacji, wkracza do branż, w których do tej pory rządziła pełna swoboda ubioru?