• VAT
  Choć w wakacje tempo zwrotu podatku nieco zwolniło, to i tak przedsiębiorcy odzyskują go średnio o pięć dni szybciej niż rok temu.
 • Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego S.A. Zbigniew Jagiełło, prezes zarządu PKN Orlen Wojciech Jasiński i wicepremier Mateusz Morawiecki
  Czy zauważyli państwo, jak w ostatnich latach zmienił się sposób oglądania seriali? Kiedyś czekaliśmy na kolejny odcinek cały tydzień. Dzisiaj całe serie dostępne są od ręki, bo wszyscy liczący się na rynku gracze uruchomili serwisy strumieniowe. Jeden klik i – jeśli ktoś w ogóle we współczesnym świecie ma na to czas – możemy w internecie obejrzeć wszystkie odcinki naraz. W tradycyjnej telewizji to kilka miesięcy. Streaming wymusiły zmiany w otoczeniu nadawców. To po prostu rynkowe „dostosuj się albo zgiń”.
 • Mateusz Morawiecki
  Ministerstwo Rozwoju planuje rewolucję. Firmy będą mogły ubiegać się o wsparcie państwa na terenie całego kraju, a nie tylko w specjalnych strefach ekonomicznych.
 • Mateusz Morawiecki
  Chcemy, aby cała Polska była strefą inwestowania - mówił w środę w Krynicy Zdroju wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki przedstawiając plany resortu rozwoju dotyczące specjalnych stref ekonomicznych. Ministerstwo chce, aby nowe rozwiązania weszły w życie z początkiem 2018 r.
 • Cezary Kaźmierczak
  Oni sami się zabiją. Zwłaszcza przy tym tempie i poziomie wydawania pieniędzy. Żeby się to jakoś zbilansowało, należy się spodziewać radykalnej akcji fiskalnej. A jak policzyliśmy, jedyny ratunek dla budżetu to rozszerzenie brutalnego fiskalizmu na grupy niższej klasy średniej. Co ją dorżnie - mówi DGP Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców
 • Wicepremier Mateusz Morawiecki
  Co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone”; "działalność nierejestrowa" dla działalności na najmniejszą skalę; „ulga na start” dla początkujących przedsiębiorców; likwidacja numeru REGON; powołanie Rzecznika Przedsiębiorców - to niektóre rozwiązania "Konstytucji biznesu".
 • Wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki zwiedza Kielecki Park Technologiczny w Kielcach
  Robert Lewandowski po brutalnym faulu leży na ziemi. Pierwszy, który rzuca się, żeby mu pomóc, pierwszy, który z pięściami biegnie do faulującego Szwajcara to Kuba Błaszczykowski. Ten moment z Euro 2016 stał się symbolem nowej zjednoczonej kadry Polski. Mimo dawnych niechęci wszyscy piłkarze razem walczą o jeden cel. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.
 • Minister Mateusz Morawiecki
  Chcemy niewidzialną rękę rynku wesprzeć poprzez widzialną rękę państwa; chcemy, by przedsiębiorcy tworzyli coraz to lepsze miejsca pracy - deklarował wicepremier, szef MR Mateusz Morawiecki, prezentując pakiet ok. 100 ułatwień dla polskich firm, przygotowany przez resort rozwoju.
 • Mateusz Morawiecki
  Zbudowanie gospodarki opartej na wiedzy – to według zapewnień wicepremiera, ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego cel jego resortu i całego rządu. W środę wicepremier spotkał się z największymi małopolskimi przedsiębiorcami w Krakowskim Parku Technologicznym.