• Wieża telewizyjna w Berlinie
  Zgodnie z nowymi regulacjami niemieckie ministerstwo gospodarki będzie mogło dłużej przyglądać się transakcjom obejmującym przedsiębiorstwa zaangażowane w „krytyczną infrastrukturę”.
 • Beata Szydło i Angela Merkel
  Premier Beata Szydło zachęcała w poniedziałek niemieckich przedsiębiorców do bardziej aktywnego włączenia się w realizację wspólnie z polskimi partnerami projektów inwestycyjnych, których celem jest wdrożenie i komercjalizacja wyników prac badawczo-rozwojowych.
 • Wieża telewizyjna w Berlinie
  Po referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej władze Berlina intensywnie zabiegają o przyciągnięcie do siebie brytyjskich przedsiębiorstw, które poszukują nowych siedzib w UE - napisał w niedzielę niemiecki dziennik "Tagesspiegel".
 • Brama Brandenburska
  Europejskie koncerny padły ofiarą chińskich hakerów - cyberwłamywacze zaatakowali Thyssen Kruppa i EADS. Media oskarżają władze, że hakerzy z Państwa Środka kradną tajne informacje, a rząd nie robi nic, bo nie chce popsuć relacji z Pekinem.
 • Brama Brandenburska w Berlinie - zdjęcie ilustracyjne
  Dobra wiadomość dla niemieckiej gospodarki. Indeks IfO obrazujący nastroje przedsiębiorców w Niemczech po raz kolejny zanotował wzrost. I to wyraźny.
 • Niemiecka flaga - zdjęcie ilustracyjne
  Landy z byłej NRD pogrążają się w recesji. Korzystają na tym polskie miasta, które ściągają niemieckich inwestorów uciekających przed kryzysem.
 • Polskie firmy mają się coraz gorzej. Przez Chińczyków
  Polskie firmy z niepokojem patrzą na wschód. Chiny schładzają gospodarkę, więc Niemcy, zamiast na eksport swe towary sprzedają w kraju. To z kolei uderza w polskie firmy, bo niemiecki rynek zapycha się ich towarami, a nikt nie chce kupować u nas.