• "Fuga" Agnieszki Smoczyńskiej
  W nowojorskim Museum of the Moving Image (MoMI) na festiwalu Panorama Europe 2019 zaprezentowany został w miniony weekend film Agnieszki Smoczyńskiej "Fuga". W 11. edycji imprezy znalazło się 17 filmów fabularnych oraz dokumentów z krajów UE.
 • "Fuga" już na DVD
  Wielokrotnie nagradzany na prestiżowych festiwalach filmowych i doceniony przez międzynarodowych krytyków film Agnieszki Smoczyńskiej z mocną kreacją Gabrieli Muskały już na DVD.
 • Ekipa filmu "Fuga" fot. Marcin Wziontek
  Film do kin wejdzie w najbliższy piątek, ale wywołuje dyskusje i wzbudza zachwyty, również poza granicami Polski. Międzynarodową premierę film miał podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes. Polska, uroczysta premiera "Fugi" odbyła się wczoraj w Cinema City Sadyba. To wyjątkowe wydarzenie artystyczne celebrowali występujący w filmie aktorzy: Łukasz Simlat, Klara Bielawka, Iwo Rajski, reżyserka filmu Agnieszka Smoczyńska oraz odtwórczyni roli głównej i autorka scenariusza – Gabriela Muskała. Na czerwonym dywanie obok twórców pojawiło się również wiele znanych postaci, między innymi: reżyser Marek Koterski wraz z żoną, aktorką Małgorzatą Bogdańską, pisarz Michał Witkowski oraz aktorzy, między innymi: Marta Nieradkiewicz, Roma Gąsiorowska, Michał Żurawski, Agnieszka Kawiorska, Edyta Olszówka, Kamila Baar, Philippe Tłokiński, Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski
 • Kadr z filmu "Twarz" fot. Bartosz Mrozowski
  "Zimna wojna" w reż. Pawła Pawlikowskiego, "Fuga" Agnieszki Smoczyńskiej oraz "Twarz" Małgorzaty Szumowskiej znalazły się na opublikowanej we wtorek liście 49 tytułów, które ubiegać się będą o 31. Europejską Nagrodę Filmową w kategorii pełnometrażowych filmów fabularnych.
 • "Fuga" Agnieszki Smoczyńskiej
  Światowa premiera nowego filmu Agnieszki Smoczyńskiej odbędzie się w ramach 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowoego w Cannes. "Fuga" została wybrana do prestiżowej sekcji Tygodnia Krytyki Filmowej. Pierwszy pokaz filmu z udziałem twórców już jutro