• Bazylika św. Piotra w Watykanie
  Cudowne rozmnożenie pieniędzy w Watykanie. Odpowiedzialny za jego finanse australijski kardynał George Pell ujawnił, ze znaleziono setki milionów euro, nieobjętych do tej pory oficjalnym budżetem
 • Rząd planuje zlikwidować Fundusz Kościelny
  Rozmowy Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji z mniejszymi Kościołami i związkami wyznaniowymi w sprawie likwidacji Funduszu Kościelnego dobiegają końca. Do planów rządu zgłoszono już sporo wątpliwości...
 • Michał Boni
  Jesteśmy zdeterminowani w likwidacji Funduszu Kościelnego - zapewnia minister Michał Boni i przekonuje, że umowa między rządem a Episkopatem i Watykanem nie jest wymagana, by zmienić prawo w Polsce. "Jesteśmy autonomicznym państwem" - dodaje.
 • Ojciec Tadeusz Rydzyk na telebimie
  O. Tadeusz Rydzyk przekonywał słuchaczy na antenie Radia Maryja, że biskupi nie dysponują żadnym wielkim majątkiem i nie mieszkają w pałacach. Wręcz przeciwnie. "W jednym pokoiku, a drugi pokój ma po to, żeby przyjmować innych" - mówił Rydzyk, który mocno zirytował się mówiąc m.in. majątku Kościoła zabranym przez komunistów za czasów PRL.
 • Duchowni
  Jeśli dojdziemy do wniosku, że będzie potrzebna umowa z Kościołem katolickim ws. zmian w finansowaniu składek duchownych, to będziemy szukali najlepszego rozwiązania prawnego - podkreślił w poniedziałek minister administracji i cyfryzacji Michał Boni.
 • Kościół
  Kościół katolicki z rezerwą, inne ze sprzeciwem zareagowały na rządowy plan likwidacji Funduszu Kościelnego
 • Biskup Wojciech Polak (pierwszy z lewej)
  Czy księża będą sami płacili składki zdrowotne, rentowe i społeczne? Tak twierdzi minister administracji Michał Boni. Episkopat uważa jednak, że to złe rozwiązanie i chce jeszcze negocjować z rządem.