• Premier wyruszy w Polskę, by rozmawiać z ludźmi o tym, jak dobrze wykorzystać fundusze unijne. W specjalnym wystąpieniu, wyemitowanym w TVP1, Donald Tusk poinformował, że w najbliższych miesiącach wyruszy w tym celu w podróż po kraju.
  • Jacek Protasiewicz
    Tusk nie stał się zakładnikiem wyborczych obietnic o 300 miliardach z UE, ale może nie trzeba było obiecywać konkretnych kwot. Biorę za to na siebie odpowiedzialność, biję się w piersi" - mówi szef kampanii wyborczej PO, wiceprzewodniczący PE Jacek Protasiewicz. Gość RMF FM uważa, że Herman Van Rompuy nie odkrył jeszcze wszystkiego w kwestii swojej propozycji dotyczącej funduszy unijnych.
  • Wydaje się, że negocjacje nad unijnym budżetem utknęły i na tym szczycie nie uda się wypracować porozumienia. Tymczasem analizując kolejne propozycje, warto przyjrzeć się nie tylko odpowiedzi na pytanie, ile miliardów dostaniemy z Unii, ale też jakie będą warunki ich wydawania. Tu bowiem mogą czaić się pułapki.
  • Siedziba Komisji Europejskiej w Brukseli
    Pieniądze na inwestycje współfinansowane z funduszy unijnych nie są zagrożone. Środki na ten cel są zarezerwowane w projekcie budżetu krajowego na 2011 r. - twierdzi wiceminister rozwoju regionalnego Jarosław Pawłowski. Problem dotyczy poza tym wyłącznie podziału środków w przyszłym roku.