• Flaga Unii Europejskiej
  Unia Europejska źle wydaje część swoich pieniędzy - uważa Europejski Trybunał Obrachunkowy. Zdaniem Trybunału, w ubiegłym roku Bruksela niewłaściwie ulokowała 7 miliardów euro. To 4,7 procent całego budżetu.
 • Armia polskich urzędników obsługuje fundusze europejskie
  Największe zatrudnienie jest przy obsłudze programu Kapitał Ludzki.
 • Jacek Protasiewicz
  Tusk nie stał się zakładnikiem wyborczych obietnic o 300 miliardach z UE, ale może nie trzeba było obiecywać konkretnych kwot. Biorę za to na siebie odpowiedzialność, biję się w piersi" - mówi szef kampanii wyborczej PO, wiceprzewodniczący PE Jacek Protasiewicz. Gość RMF FM uważa, że Herman Van Rompuy nie odkrył jeszcze wszystkiego w kwestii swojej propozycji dotyczącej funduszy unijnych.
 • Banknoty - zdjęcie ilustracyjne
  W latach 2008 – 2012 wydaliśmy 167 mld zł . Część środków zmarnowano.
 • Polscy rolnicy się bogacą
  Polska wieś szybko się bogaci za sprawą unijnych pieniędzy otrzymywanych w ramach Wspólnej Polityki Rolnej - wynika z raportu Polska Wieś 2012. Od 2004 r. do 2010 r. dochód w rolnictwie wzrósł dwukrotnie w porównaniu z okresem przed akcesją.
 • Danuta Huebner zdradza, ile z budżetu UE jeszcze przypadnie Polsce
  Czy to prawda, że w budżecie Unii Europejskiej są jeszcze niewydane 82 miliardy euro, które można wydać w Polsce? Była komisarz unijna Danuta Huebner zdradza, ile naprawdę jest tam pieniędzy i ile jeszcze do nas trafi.
 • Unijne dotacje wydajemy na dożynki
  Ten program wymyśliła Bruksela, by pomóc rolnikom. Pieniądze miały trafić na budowę przedszkoli, czy szkolenia farmerów. Tymczasem większość pieniędzy leży bezużytecznie na kontach, a resztę funduszy władze wydają na organizację dożynek.
 • Ekspert: Polska zbyt wolno wydaje unijne pieniądze
  Nie wykorzystujemy szans, jakie daje Unia Europejska - twierdzi były wiceminister rozwoju regionalnego. Według Jerzego Kwiecińskiego Polska zbyt wolno wydaje pieniądze z europejskich funduszy. Przez tak słabe tempo, możemy stracić wiele miliardów euro
 • Zbyt wolno wydajemy euro
  Polska może nie zrealizować planu wykorzystania środków unijnych. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego prognozowało, że do końca tego roku wyda w sumie 44 mld zł z funduszy unijnych na lata 2007 –2013. Na razie Komisja Europejska zatwierdziła tylko 67 proc. tej kwoty.