• Dziecko na plaży
    Chorwacja, Włochy, Grecja i Hiszpania – to główne cele wakacyjne Polaków wyjeżdżających w ostatnich miesiącach za granicę. Kraje Europy południowej wybrało nieco ponad 44 proc. wyjeżdżających, przy czym najwięcej z woj. śląskiego (55 proc.), a najmniej z lubelskiego (38 proc.). Na urlop przeznaczamy najczęściej około tygodnia (28 proc.). Najchętniej podróżujemy we dwoje lub rodzinnie (48 proc.) – wynika z badania porównywarki rankomat.pl, która sprawdziła jak spędzamy w tym roku wakacje za granicą.
  • Jezioro Malta, Poznań
    W Polsce znaleźć można niezwykle malownicze pojezierza – nic więc dziwnego, że ponad 72 proc. respondentów ankiety przeprowadzonej przez KAYAK.pl uważa, że Polacy powinni być dumni z krajowych jezior. Są też niemal jednomyślni: im czystsza woda, tym lepiej – dla 92 proc. ankietowanych przejrzystość akwenu jest kluczowa przy wyborze miejsca na wypoczynek. Dla osób, które w te wakacje szukają alternatywy dla nadmorskiego zgiełku, eksperci KAYAK.pl przygotowali listę najczystszych jezior w Polsce.
  • Rowerzysta
    Malownicze wybrzeże, bardziej wymagające kondycyjnie góry, urokliwe Pojezierze Mazurskie czy leśne dukty wśród kapliczek i świątyń. Polska oferuje wielbicielom dwóch kółek wiele wspaniałych miejsc do zwiedzania z co najmniej przyzwoitą infrastrukturą rowerową.