• Para w łóżku
  O parach, które mają już jedno dziecko i pomimo wielu starań nie mogą zajść w drugą ciążę, mówi się, że zmagają się z problemem niepłodności wtórnej. Przyczyn medycznych tego zjawiska jest sporo.
 • Profesor Romuald Dębski
  Pogrzeb prof. Romualda Dębskiego - znanego ginekologa i ordynatora Kliniki Położnictwa i Ginekologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Szpitalu Bielańskim w Warszawie - odbędzie się 4 stycznia. Taką informację przekazano na profilu Dębski Clinic, którą prowadził wraz z żoną. O śmierci profesora w czwartek na Facebooku poinformował Szpital Praski w Warszawie.
 • Ból
  W obecnych czasach w „sieci” można znaleźć odpowiedź na prawie każde pytanie. Sięganie po łatwo dostępne informacje spowodowane chęcią zebrania wiadomości o potencjalnej chorobie wynika głównie ze strachu lub wstydu związanego z wizytą u specjalisty czy też konieczności czekania na wizytę lekarską. Tak właśnie 15 proc. Polek za pierwszą pomoc uznaje internet. O co najczęściej pytają Polki na forach internetowych i czego nie wiedzą o mięśniakach macicy?
 • płód usg
  Czasami, mimo pozytywnych wyników badań i bezproblemowego przebiegu ciąży, dziecko rodzi się z wrodzonymi wadami. Jak dochodzi do takich błędów w diagnozie?
 • USG ciąży
  Zdarza się, że lekarze zatajają przed swoimi pacjentkami uszkodzenia płodu w trakcie ciąży. Czy mają do tego prawo?
 • Kobietę boli głowa
  Po 49. roku życia kobieta może już spodziewać się menopauzy - tak mówią statystyki, jednak czasem sprawa może wyglądać nieco inaczej.
 • Kobieta w ciąży przygotowuje koktajl owocowy
  Dieta matki w czasie ciąży w znacznym stopniu decyduje o zdrowiu dziecka. Matka powinna odżywiać się racjonalnie, a nie „jeść za dwoje” – przekonywała w środę, na spotkaniu z dziennikarzami w Warszawie dr Regina Wierzejska z Instytutu Żywności i Żywienia.
 • Kobieta w średnim wieku
  Objawy menopauzy są jak burza, przychodzą nagle: uderzenia gorąca, później zimne poty, wypieki na twarzy, rozchwiane emocje. To dosłowna kobieca burza hormonalna. A jak ten okres oceniają Polki? Według badania już dla co trzeciej Polki to początek starości, a dla co piątej - moment utraty kobiecości. Dlaczego przekwitanie tak wpływa na kobiecą samoocenę i jak przez nią przejść, by nie doświadczyć jej przykrych skutków? Jak się przygotować do tego kolejnego etapu w życiu kobiety? Wystarczy obserwować swoje ciało, bo każda z nas jest inna, i stosować kilka prostych zasad.
 • Badanie ginekologiczne
  Świadoma i wyedukowana pacjentka nie jest żadnym zagrożeniem dla lekarza, wręcz przeciwnie, może pomóc w prawidłowym procesie leczenia – powiedział rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Mirosław Wielgoś.
 • Noworodek w szpitalu
  Przynajmniej sześcioro dzieci przyszło już na świat dzięki dofinansowaniu leczenia metodą in vitro w Warszawie. Informacje o narodzinach pierwszych maluchów przekazał zespół Kliniki INVICTA, jednego z realizatorów stołecznej kampanii. Chętni Warszawiacy, którzy bezskutecznie starają się o potomstwo, wciąż mogą skorzystać pomocy i zakwalifikować do programu.