• Para prezydencka Maria i Lech Kaczyńscy
  Wyjące syreny i wstrzymany ruch w całej Polsce w rocznicę smoleńską? Nie wszystkim miastom się to podoba. „Efekt może być odwrotny od zamierzonego” - tłumaczą.
 • Warszawa
  Wyniki największych gmin napawają optymizmem. Ale eksperci i lokalne władze obawiają się skutków reform planowanych przez PiS.
 • Urzędy samorządowe staną się łatwiejszym celem dla hakerów
  Od dziś Microsoft przestaje wspierać system operacyjny Windows XP. To oznacza brak wsparcia technicznego oraz aktualizacji, które poprawiały bezpieczeństwo w razie wykrycia luk w systemie. Dlatego urzędy samorządowe staną się łatwiejszym celem dla hakerów, przynajmniej do czasu przesiadki na nowsze systemy. A to prędko nie nastąpi. Jak wynika z sondy DGP w 12 największych miastach, wysłużony system XP wciąż jest tam używany.
 • Najpierw samorządy oszalały na punkcie fotoradarów. Teraz stoją w kolejce do odcinkowego pomiaru prędkości, który wkrótce zacznie wdrażać GITD. Systemy zmierzą średnią prędkość, z jaką przejechaliśmy przez całą gminę.
 • Budowa drogi
  Gminy unikają inwestycji transportowych. Bo nawet gdy finansuje je GDDKiA, to na samorząd spada obowiązek utrzymania starej drogi. Dlatego lobbują za zmianą przepisów. W życie mogą one wejść już w styczniu