• Jak rozpoznać raka?
    Uporczywy kaszel? Nadciągająca grypa, zapalenie krtani, a może... coś znacznie gorszego? Większość osób woli zastosować domową kurację i czekać na jej efekty, odganiając od siebie myśl, że może to jednak nowotwór, zamiast skonsultować z lekarzem. Na co warto zwrócić uwagę? Oto najczęściej lekceważone objawy raka.
  • Termometr rtęciowy
    Badania pokazują, że prawdopodobieństwo raka może wzrosnąć nawet o 40 proc. - mówi prof. Wiesław Kozak z UMK w Toruniu, zajmujący się jej badaniem od kilkudziesięciu lat.
  • Starsza kobieta w szpitalu
    Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, które przypadają odpowiednio 21 i 22 stycznia, warto zapytać ich o zdrowie i objawy mogące świadczyć o rozwoju groźnego nowotworu, chłoniaka – przekonuje Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki “Przebiśnieg”.
  • Objawy chłoniaka nie są spektakularne. Swędzenie całego ciała, zmęczenie, nocne poty, osłabienie, kaszel... Żaden z nich nie jest ani szczególnie dolegliwy, ani nie wygląda groźnie. Ale zestawienie pewnych okoliczności powinno nas zaniepokoić. Kiedy zmęczenie, uporczywe duszności i osłabienie mogą świadczyć o chłoniaku? Zobacz film!