• Termometr wskazuje gorączkę
  Okres jesienno-zimowy sprzyja zachorowaniom na grypę. Objawy choroby są bardzo uciążliwe i zmuszają do spędzenia kilku dni w łóżku. Czym się różni grypa od przeziębienia? Czy powinniśmy zbijać gorączkę gdy się pojawi?
 • Niemowlę ma gorączkę
  Ile stopni to gorączka i kiedy udać się do lekarza?
 • Ból głowy
  Jak wynika z danych przychodni w Wielkopolsce w ciągu dwóch tygodni października zachorowało blisko 26 tysięcy osób. Już teraz lekarze wypisują coraz więcej zwolnień oraz recept. Specjaliści ostrzegają, że największa fala zachorowań dopiero przed nami.
 • Termometr wskazuje gorączkę
  Gorączka u dzieci to znak, że organizm walczy z infekcją, dlatego nie należy od razu podawać leku obniżającego temperaturę. Jeżeli zbyt szybko podamy lek zbijający gorączkę, możemy upośledzić system odpornościowy.
 • Przeziębiona kobieta w łóżku
  Jak odróżnić przeziębienie od grypy? Jakie objawy daje grypa?
 • Chora kobieta ma gorączkę
  Gdy blokujemy gorączkę, wirus rozmnaża się bez kontroli, bez pierwszej reakcji na powstawanie infekcji – przekonuje profesor Wiesław Kozak z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, który zajmuje się badaniem wpływu gorączki na organizm. Jego zdaniem wysoka temperatura wcale nie jest taka zła, jak się ją przedstawia w reklamach środków do walki z objawami grypy. Co więcej, może być pomocna.
 • Gorączka
  Gorączka nie występuje obecnie już u ok. 80 proc. chorujących na grypę - powiedział prof. Wiesław Kozak z UMK w Toruniu, zajmujący się badaniem gorączki już od kilkudziesięciu lat. Dodał, że powstrzymując wysoką temperaturę znacząco wydłużamy czas groźnej infekcji wirusowej.
 • Kobieta chora na grypę
  Grypa to najczęściej występująca wirusowa choroba zakaźna na świecie. W ciągu dwóch pierwszych tygodni 2017 roku na grypę zachorowało w Polsce ponad 160 tys. osób. Od 23 do 31 stycznia zarejestrowano ponad 360 tys. zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Każdego dnia do lekarzy zgłasza się ponad 30 tys. pacjentów.
 • Termometr rtęciowy
  Anna Nowak-Ibisz zaprezentowała w "Dzień Dobry TVN" termometry do mierzenia temperatury. Pani Gadżet pokazała też urządzenie, które nie tylko mierzy gorączkę, lecz także przypomina o podaniu leku.
 • Chore dziecko
  Mikołaj Zalega to chłopiec, który cierpi na chorobę autozapalną - TRAPS. Jakie są jej objawy i jak ją leczyć? Na te pytania odpowiedziała w "Dzień Dobry TVN" dr n. med. Beata Wolska-Kuśnierz, immunolog dziecięcy, Instytut "Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka". Wojciech Feleszko wyjaśnił w studiu programu, jak zachować się, gdy dziecko ma dużą gorączkę. - Jeżeli wystąpi gorączka, to lepiej podać lek przeciwgorączkowy - powiedział pediatra. Kiedy należy wezwać pogotowie?