• Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska
  Gdyby nie działania które podjęła Platforma i pani premier Ewa Kopacz, górnicy musieliby tracić miejsca pracy. Kopalnie nie zostały zamknięte, górnicy pracują i mają wypłacane pensje - tak Małgorzata Kidawa-Błońska w Radiu ZET odpowiedziała na zarzuty liderów górniczych związków zawodowych.
 • Szef "Soliarności" Piotr Duda
  Szef "Solidarności" mówi o oszustwie rządu w związku z porozumieniem w sprawie górnictwa. Piotr Duda mówił na antyrządowym proteście w Brzeszczach, że nadzieje pokładane w porozumieniu z rządem Ewy Kopacz okazały się płonne. W demonstracji oprócz około kilku tysięcy górników uczestniczyli też Beata Szydło i Paweł Kukiz.
 • Kopalnia
  Minister skarbu zapewnia, że rząd realizuje zawarte w styczniu porozumienie z górnikami. Zakłada ono wdrożenie planu naprawczego z powołaniem Nowej Kompanii Węglowej i Spółki Restrukturyzacji Kopalń.
 • Premier Ewa Kopacz
  Nie ma żadnych obaw, że zabraknie pieniędzy dla górników - twierdzi premier Ewa Kopacz. PiS, ustami prezesa Jarosława Kaczyńskiego, ostrzega, że pod koniec roku w górnictwie może nie wystarczyć pieniędzy na wypłaty. Według Prawa i Sprawiedliwości, jest to przemyślana taktyka, by wywołać poważny kryzys już dla nowego rządu.
 • Instalacja energetyczna
  Rząd planuje połączyć firmy energetyczne z kopalniami. Plany jednak na razie są ściśle tajne. Oto, dlaczego gabinet Ewy Kopacz na razie milczy o pomysłach na zmiany.
 • Kilka tysięcy osób, przede wszystkim górników pod flagami związków zawodowych, zebrało się przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej
  Trudno, żeby strona konfliktu prowadziła mediacje. Tak Jakub Stefaniak, rzecznik prasowy klubu PSL odpowiada Mariuszowi Błaszczakowi z PiS, który uważa, że to minister gospodarki Janusz Piechociński, a nie Longin Komołowski powinien być negocjatorem w sporze pomiędzy rządem i górnikami z Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
 • Mariusz Błaszczak
  Politycy PiS i PO spierali się o program naprawczy dla polskiego górnictwa. Zdaniem Mariusza Błaszczaka, premier chce tylko likwidować miejsca pracy. Słowa szefa klubu PiS ostro skrytykowała Małgorzata Kidawa-Błońska.
 • Włodzimierz Cimoszewicz
  Senator Włodzimierz Cimoszewicz przeciwny ustawie o zmianach w górnictwie. Były premier krytykuje ekspresowe tempo procedowania nad rządowym planem naprawczym dla Kompanii Węglowej. Dziś zajmie się nim Senat.
 • Prezes Kompanii Węglowej Krzysztof Sędzikowski i przewodnicząca RN Kompanii Węglowej Małgorzata Dec-Kruczkowska
  Czterech wiceprezesów Kompanii Węglowej ustąpiło ze stanowiska. Jest wśród nich odpowiedzialny za restrukturyzację, omawianą w ostatnich dniach przez rząd. Jego następcy już nie będzie.
 • Janusz Piechociński
  Euforii nie ma, ale są nadzieje na przyszłość. Janusz Piechociński mówił, że podpisane przez rząd porozumienie z górnikami otwiera drogę do restrukturyzacji polskiego górnictwa. Wicepremier dodał jednak, że ten proces będzie trudny i długotrwały.