• Protest górników w jednej ze śląskich kopalni
  Spokój społeczny jest bezcenny – wiadomo. Nawet gdy kopalnie ledwo dyszą lub odrobinę odbijają się od dna. Tylko to raczej propaganda sukcesu i buńczuczne wymachiwanie kilofkami. Naprawdę ktoś się jeszcze daje na to nabrać?
 • Węgiel
  Ponad 660 milionów straty odnotowała Jastrzębska Spółka Węglowa. Mimo, iż udało się wydobyć blisko 14 milionów ton węgla w związku z drastycznym spadkiem cen tego surowca, 2014 rok spółka zakończyła na sporym minusie.
 • Jarosław Zagórowski, prezes JSW
  Prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej podaje się do dymisji. Rzeczniczka JSW poinformowała, że Jarosław Zagórowski skierował w tej sprawie pismo do Rady Nadzorczej.
 • Górnicy protestują w Jastrzębiu
  Szef resortu skarbu chce zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Minister Włodzimierz Karpiński wystąpił z takim żądaniem do zarządu górniczej spółki, w której od prawie dwóch tygodni trwa strajk. Związkowcy domagają się odwołania prezesa JSW Jarosława Zagórowskiego, który ich zdaniem odpowiada za fatalne wyniki finansowe firmy.
 • Strajk w JSW
  Na tę chwilę zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej utracił zdolność kierowania zakładem. Konieczna jest natychmiastowa refleksja trzech stron: społecznej, zarządu i właściciela, czyli Skarbu Państwa. Bo rozmawiamy o losie 26 tysięcy pracowników - powiedział Longin Komołowski w programie TVP Info "Dziś wieczorem". Główny mediator w sporze górnikow z zarządem JSW dodał, że jego rola wyczerpała się. W poniedziałek przed siedzibą spółki doszło do starć związkowców z policją.
 • Górnik w kopalni
  Mówienie, że górnicy są roszczeniowi, to nieporozumienie – twierdzą związkowcy. W ich opinii to, co dobre dla górników, jest dobre dla branży.
 • Szyb kopalni w Zabrzu
  Związkowcy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej dogadali się z zarządem firmy. Obie strony poszły na kompromis w sprawie wysokości podwyżek płac i premii. Związkowcy wywalczyli też w pełni wolne soboty.
 • Żardoporna bielizna w razie wypadku może pomóc ocalić życie górników, a przynajmniej - ograniczyć skalę oparzeń
  Jeszcze w tym roku blisko 5 tys. górników i ratowników górniczych ma dysponować żaroodporną bielizną roboczą, która w razie wybuchu lub pożaru zwiększa szansę na przeżycie i może przyczynić się do zmniejszenia powierzchni oparzeń u rannych.