• Bankomaty znikną z polskich ulic?
  Liczba bankomatów systematycznie spada, a teraz wypłaty z nich mogą podrożeć. Powodem jest najnowszy wyrok TSUE w sprawie spółki Cardpoint. Obsługa bankomatów, konwojowanie i przechowywanie pieniędzy nie są zwolnione z VAT - orzekł bowiem Trybunał Sprawiedliwości UE.
 • Pieniądze
  Specjalne obligacje Ministerstwa Finansów stworzone z myślą o uczestnikach programu Rodzina 500 plus nie cieszą się zbyt dużą popularnością. W październiku inwestorzy wydali na nie około 783 tys. zł. To nie jest nawet promil całej sprzedaży obligacji detalicznych w ubiegłym miesiącu.
 • Bankomat
  Ważna informacja dla klientów największego polskiego banku. PKO BP poinformował, że w nocy z soboty na niedzielę przez 2,5 godziny nie będzie można płacić kartami ani wypłacać gotówki. Aż do niedzielnego popołudnia nie będzie zaś możliwe korzystanie z serwisu internetowego.
 • Siedziba banku
  Wszystkie płatności powyżej równowartości 3 tys. euro przedsiębiorcy mają realizować tylko bankowym przelewem. Ma to służyć zmniejszeniu szarej strefy w gospodarce. Pomysł popiera resort finansów
 • Nakrycie głowy biskupa
  Gdyby porównać Kościół katolicki do dużego przedsiębiorstwa, to sposób, w jaki w nim przepływają pieniądze, można by uznać za mocno anachroniczny. Ale system działa zadziwiająco sprawnie.
 • Bank - zdjęcie ilustracyjne
  Gdy kończy się zaufanie do banków, zaczyna się ekonomiczne piekło. Dlatego przez ostatnie 200 lat doskonalono sposoby, jak najskuteczniej przekonać ludzi, by pozostawiali swoje pieniądze tam, gdzie wcale nie są bezpieczne.