• Gotye znów najlepszy w Polsce
  Gotye zakończył panowanie Adele. Album "Making Mirrors" drugi tydzień z rzędu zajmuje pierwsze miejsce w zestawieniu sprzedaży płytowej OLiS-u.
 • Album "Making Mirrors" Gotye w końcu zawitał do Polski
  Przebojowy longplay Gotye – "Making Mirrors" – zdążył już odnieść sukces na całym świecie, nic więc dziwnego, że i w Polsce zadebiutował na szczycie zestawienia sprzedaży płytowej OLiS-u.
 • Gotye lepszy na swoim debiucie
  Wally De Backer, bo tak brzmi prawdziwe nazwisko artysty znanego jako Gotye, jest fenomenem ostatnich miesięcy – pod względem internetowo rozprzestrzeniającej się sławy porównywalnym tylko z Laną Del Rey.
 • Lana Del Rey po raz drugi numerem jeden
  Lana Del Rey pokonała Paula McCartneya i utrzymała prowadzenie na UK Charts. Najnowsze dzieło byłego Beatlesa, "Kisses on the Bottom" zadebiutowało na trzeciej pozycji.
 • Parodia hitu Gotye. Najpierw Walk Off the Earth, teraz The Key of Awesome
  "To była moja gitara..." - śpiewa rzewnym głosem wokalista pięcioosobowego zespołu. Głos ma dziwnie podobny do Gotye, a całą sytuację już chyba gdzieś widzieliśmy. Sieć podbija hit w wykonaniu The Key of Awesome, którzy parodiują Walk Off the Earth, który z kolei brawurowo wykonali hit Gotye. Oto, co z tego wyszło.
 • Koniec z Gotye, czas na Walk Off The Earth
  Grupa Walk Off The Earth, która zasłynęła coverem utworu "Somebody I Used To Know" z repertuaru Gotye, pracuje nad nowym albumem.
 • Gotye: Nie wiem, czy przyzwyczaję się do tego, że ludzie mnie zaczepiają na ulicy
  "Muzyka nie potrzebuje obrazu, by działać na emocje" – mówi Gotye, który podbija listy przebojów hitem "Somebody That I Used to Know".
 • Gotye już z platyną
  W dniu swojej polskiej premiery album "Making Mirrors" Gotyego z wielkim hitem ostatnich miesięcy "Somebody That I Used To Know", osiągnął status platynowej płyty.
 • Na koncie ma na razie tylko jedną płytę - album "Vows", który ukazał się 29 sierpnia 2011 roku i już w pierwszym tygodniu sprzedaży znalazł się na samym szczycie list przebojów
  Przebój "Somebody That I Used to Know" przyniósł międzynarodową sławę Gotye. Ale świat poznał również inną gwiazdę z Nowej Zelandii, towarzyszącą Wally'emu De Backerowi w tym kawałku – Kimbrę. Oto kilka informacji na temat tej ciekawej wokalistki...
 • Walter "Wally" de Backer w Australii sukces odniósł już dzięki drugiej płycie "Like Drawing Blood", która sprzedała się w 35 tysięcach egzemplarzy
  Gotye, a właściwie Wally De Backer to kolejny artysta, który karierę zrobił online. Jego kawałek "Somebody That I Used To Know" na serwisie Youtube zanotował ponad 43 milionów odsłon i wylądował na pierwszym miejscu Hype Machine Twitter chart. Urokowi 31-letniego Belga mieszkającego od dzieciństwa w Australii ulegli również Polacy. Na szczycie Trójkowej listy przebojów pozostawał przez kolejnych kilkanaście tygodni. Zanim 7 lutego 2012 roku na nasz rynek trafi album "Making Mirrors", poznajcie Gotye we własnej osobie.